Zorba Polizei!

Zorba Polizei!

Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'ne bağlı Winnenden kasabası

Yine benzer manzara;

Zorba Polizei..!  

Zorba PolizeiAlmanya'da polis, yine bir Türk aileye şiddet uyguladı. Ailenin garajında arama yapmaya kalkan polis, izin sorulunca orantısız güç kullandı

BENZER OLAYLARI DAHA ÖNCEDE GÖRMÜŞTÜK

Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'ne bağlı Winnenden kasabasında döner restoranı işleten Diyarbakırlı Kır ailesi, polis şiddetine maruz kaldı.

ŞEHRİN tren istasyonu yakınında restoranı bulunan Zülküf Kır (55), "Dükkanın hemen bitişiğindeki garajımıza bir polisin girdiğini gördüm. Yanına gidip ne yaptığını sordum. 'Esrar kokusu geliyor. Arama yapacağım' dedi. Arama iznini sordum, takviye kuvvet çağırdı" diye konuştu.

OĞLUM YERDE ÇIRPINDI
GARAJIN özel mülkiyeti olduğunu ve izin olmadan arama yapılamayacağını hatırlattığını anlatan Kır, "Bir anda dükkanımın önüne üç devriye aracı geldi. Gelen polisler bana ve oğluma kelepçe takmaya çalıştı. Karşı koymak isteyen oğlum Cihan'ı (30) yere yatırıp boğazına dizleriyle bastılar. Oğlum yerde "nefes alamıyorum'"diye çırpındı. Ellerimi kelepçelediler. Eşime de tokat attılar. Arbedede eşim elinden yaralandı" dedi.

TERÖRİST MUAMELESİ GÖRDÜK
GÖZÜ dönmüş polislerden birinin 15 yaşındaki oğlunun boğazını da sıktığını belirten Kır, "40 yıldır Almanya'da yaşıyoruz. Sırf yabancı olduğumuz için bu muameleyle karşılaştık. Bize resmen teröristmişiz gibi davrandılar. 10 yaşındaki torunum saldırıya tanık oldu. Dövüleceği korkusuyla eve girip odaya saklanmış. Çocuğun psikolojisi bozuldu. Hukuki olarak olayın peşini bırakmayacağız" diye tepki gösterdi.

BENZER OLAYLARI,DAHA ÖNCEDE GÖRMÜŞTÜK

Almanya,Winnenden.Haber;Fatih Özyar.23.12.2020AfD alternatif değil utanç

ÖTE YANDA

"Afd alternatif değil" utanç",dedi

Bundesliga ekibi Bayern Münih'in yıldız futbolcusu Leon Goretzka,ırkçı görüşe sahip Almanya İçin Alternatif Partisi (AfD) hakkında, "AfD, Almanya için alternatif değil, utançtır" dedi. Yıldız oyuncu bu açıklamasının ardından Neo-Nazilerin sosyal medyada hedefi haline geldi. Goretzka, "Nefret yorumları, kendimi daha da net bir şekilde konumlandırmamı sağlıyor" diye konuştu.

YeniyurtHaber.München.22.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın