Yurtdışı Seçmene Çağrı

Yurtdışı Seçmene Çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan oy kullanma çağrısı

ERDOĞAN,"SİZLERE OLAN İNANCİM TAMDIR"Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan oy kullanma çağrısı: Sizlere olan inancım tam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurtdışı seçmene hitaben mektup yazdı: Ülkemizin geleceğine yönelik desteği vermeye devam edeceğinize inancım tamdir.

Yurtdışında 27 Nisan günü başlayacak olan seçim öncesi AK Parti teşkilatları çalışmaya hız verdi. AK Parti, yüzde 60'ın üstünde oy aldığı yurtdışı seçmenler için seferber oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ülkemizin geleceğine yönelik desteği vermeye devam edeceğinize inancım tamdır" ifadesinin yer aldığı mektup ile kapı kapı dolaşılıp oy kullanma çağrısı yapılıyor.

AVRUPA'DA SEÇİM SANDIKLAR HAZIRLANIYOR
STANT LAR KURULDU

Erdoğan'ın 2023 seçimlerinin önemine dikkat çektiği mektuptaki ifadeleri AK Parti gönüllüleri tarafından seçmene anlatılıyor. Yurtdışında yaşayan seçmenlerin sandıklara gidip oy kullanmasını sağlamak için adeta seferberlik ilan edilirken, seçmenden adres beyanında bulunmak için konsolosluklara başvurmaları isteniyor.

Türk vatandaşlarının çok olduğu şehirlerde, işlek caddelere stantlar da kuruldu.

İŞTİRAK/KATILIM VURGUSU YAPILIYOR
Kurulan stantlarda vatandaşlar bilgilendirip Yurtdışı Seçmen Sorgulaması yapılıyor. Bazı noktalardan, hafta sonu da açık olan konsoloslukların olduğu şehirlere araçlar kaldırılıyor. Derneklerde seçime ilişkin bilgilendirme toplantıları düzenleniyor. Bu seçimin diğerlerinden farkı anlatılıp, bir önceki seçimde katılım oranının yüzde 50 civarında olduğu hatırlalatılıyor.

İŞTE CUHUR BAŞKANİ R.TAYYIP ERDOĞAN'NİN İMZALI AÇIKLAMASI(Yeniyurt)

ZÜBEYDE YALÇINHAYDEYİN SEÇİM SANDIKLARINA,TERCİHİNİZİ YAPINIZ!..(Yeniyurt)

Zübeyde Yalçın/01.04.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın