Yunanistan'a Silah Satanlar

Yunanistan'a Silah Satanlar

Atina'yı kışkırtan ülkelerin başında, bölgeye savaş gemisi ve uçak gönderen geliyor.

YUNANİSTAN'A İNDİRİMLİ SİLAHLAR!

Son dakika haberine göre; DO ülkeler Yunanistan'a indirim üstüne indirim yapıyor!oğu Akdeniz'de Yunanistan'ı Türkiye'nin karşısına diken ülkeler bir yandan da ekonomik krizdeki bu ülkeye milyarlarca dolar değerinde silah satıyor.

Atina'yı kışkırtan ülkelerin başında, bölgeye savaş gemisi ve uçak gönderen geliyor.

HAVALAR ARADA BİR YAĞMURLU OLSADA,DENİZLER ISINIYOR!

HAÇLI BİRLİĞİ YENİDEN SAHNEDE.

FRANSA,USA,ELİNDEKİ ESKİ SİLAHLARI YUNANİSTAN'A SATIYORLAR!

Doğu Akdeniz ve Ege'de Türkiye karşıtı cephe hem elindeki eski teknolojileri satma hem de Yunanistan'ı silahlandırarak soyma yarışına girişti. Mali yönden batık durumda olmasına rağmen silahlanma programını sürdüren Atina'nın modernizasyon ve hazır silah alımı kararları, bu ülkeye savaş gazı veren ülkeleri heyecanlandırdı. Yunan ordusuna bO ülkeler Yunanistan'a indirim üstüne indirim yapıyor!ir yıldır yeni nesil "Belharra" tipi fırkateyn satmak isteyen Fransa, 2 gemi için 3 milyar euro teklifinde indirime giderek fiyatı 2 milyara indirdi. Paris yönetimi, bu fiyata 3 yıllık destek paketinin yanı sıra pek çok füze ve silahı da dahil etti. İngiltere ise elindeki Type23 tipi firkateynleri Type26 ve daha ucuz olan Type31 ile değiştirmek istediğinden, kullanım dışı kalacak Type23'leri Atina'ya pazarlama uğraşında. İngiliz donanması bu gemilerden 3'ünü Yunanlılara satmak için girişim başlattı.

*KAPSAMLI DESTEK AMERİKA'DAN.

*ESKİ SİAHLARI ELDEN ÇİKARIYORLAR

Yeni Şafak'ın haberine göre; Atina yönetiminin Mısır'la yaptığı korsan deniz anlaşmasının mimarı ABD ise envanterden çıkarttığı 70 adet OH-58D Kiowa Warrior silahlı keşif helikopterini 44 milyon dolar karşılığında Yunanistan'a sattı. Yine ABD Ulusal Muhafızları'nın ihtiyaç fazlası olarak belirleyip kullanım dışına çıkardığı araçlar da Atina'ya yollanıyor.

*USA/ABD HER YERE BURNUNU SÖKÜYOR.

Platformlar arasında,M2 Bradley zırhlı muharebe araçları (ZMA) ve M1117 Guardian tekerlekli zırhlı araçlar var. Atina, ABD'nin hizmet dışına çıkardığı ZMA'lardan 350 adet, Guardian'lardan ise 1200 adet edinmeyi planlıyor. ABD ile 3 adet Reaper tipi İHA için müzakereler de başlatıldı. Washington, bunlar haricinde daha pahalı silahlarla da Atina ekonomisini zorlayacak. ABD Dışişleri bu kapsamda 600 milyon dolar değerinde 7 adet MH-60R çok amaçlı helikopter ve ek sistemlerinin satışına onay verdi.

O ülkeler Yunanistan'a indirim üstüne indirim yapıyor!

BİR ARAPLAR EKSİKTİ, ONLARDA SAHNEDE YERİNİ ALDILAR.

BAE APACHE PARÇALARI VERDİ

Yunanistan,Birleşik Arap Emirlikleri'nden de ihtiyaç fazlası yedek parçanın teminiyle AH-64 Apache helikopter lerini modernize etmeyi planlıyor.19 helikopterin modernizas yonu için 35 milyon dolar maliyet düşünülüyor.

YUNANİSTAN'A SİLAH SATIŞINDA ADETA YARIŞIYORLAR. BU PARALARI, EG/AVRUPA BİRLİĞİ NASIL OLSA KARŞILAR..!

Basına Yansıyan Haberler.

Akdeniz,Ege,Umman denizi.26.08.2020

.

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın