Yeni bir Yenilık

Yeni bir Yenilık

Türk Mühendisler geliştirdi

WhatsApp'dan sonra,BiP

BiP,son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı

TÜRK MÜHENDİSLER GELİŞTİRDİ

Türk mühendislerinin geliştirdiği her şeyiyle Türkiye'nin uygulaması BiP son 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı.

BÜTÜN operatör kullanıcılarına açık iletişim ve yaşam platformu BiP’in kullanıcı sayısı son 24 saat içerisinde 1 milyon 124 bin kişi daha arttı. Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, dünyanın 192 ülkesinde tercih edilen BiP'teki tüm verilerin yüksek güvenlikli şifreleme ile Türkiye’deki Turkcell veri merkezlerinde korunduğu bildirildi.

BİR ÇOK YENİLİKLER VAR.
Dünyanın içinde bulunduğu durumdan dolayı uygulamada birçok yenilik devreye alındı.

Uygulama, Acil Durum özelliği ile kullanıcılarının acil durumlarda sonra durum bilgilerini ve konumlarını tek tuşla hem BiP mesajı hem de SMS ile paylaşmalarını sağlıyor. Çeviri özelliği ise anlık mesajlaşma sırasında 106 farklı dilde sohbet etmeyi sağlıyor. Keşfet bölümünde yer alan çeşitli kanallar ile kullanıcılarına bilgilendirici ve eğlenceli içerikler sunan BiP, Sağlık Bakanlığı ile iş birliği yaparak," Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı" da açtı.

Operatör ayrımı olmadan BiP kullanıcıları bu kanal üzerinden koronavirüs testi yapabiliyor ve gerekli durumlarda ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı'na ücretsiz ulaşabiliyor.

TÜRKİYE,YENİ GELİŞMELERLE DÜNYA'YA,"BİZ DE VARIZ",DİYOR.

 "ACABA,BİZDE Mİ KULLANSAK ?..",SÜPHEYE DÜŞMEDEN,DENEYİNİZ!

Kaynak; İHA/ Derleyen;YeniyurtHaber.10.01.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın