Yavrusu elinden alındı

Yavrusu elinden alındı

Almanya'da Jugendamt'ın keyfi tutumu, bir annenin daha evladından

Oğlumu zorla elimden aldılar!

Oğlumu zorla elimden aldılar

Almanya'da Jugendamt'ın keyfi tutumu, bir annenin daha evladından ayrılmasına neden oldu.

Filderstadt'ta yaşayan Sibel Çakmak'ın 9 yaşındaki oğlu elinden alındı,  Alman aileye verildi.

Olay bundan yaklaşık 4 ay önce meydana geldi.

Oğlu A. Çakmak ile Stuttgart yakınlarındaki Filderstadt'ta yaşayan Sibel Çakmak (39), oğlunu haftada bir kez görebiliyor.

20 Kasım'dan beri bir Alman ailenin yanında kalan oğlunu sadece bir buçuk saat görebilen anne Sibel Çakmak, "Oğlumu benden almaları için hiçbir gerekçe yok. Onu benden zorla ayırdılar, yavrumu geri istiyorum" dedi.
BELGELERİ YOKTU
Oğlunun okulundaki sorunlar nedeniyle biraz içine kapanık olduğunu belirten Sibel Çakmak, "Ev doktorumuza gittik, oğluma destek için psikoterapi istedim. Jugendamt'a bildirdik, usulüne uygun davrandık. Bir hafta rapor verdiler. 10 Kasım'da aniden eve polisle gelen gençlik dairesi yetkilileri, ellerinde herhangi bir belge olmadan oğlumu 'Hastaneye kontrole götüreceğiz' diyerek aldı" diye konuştu.
"OĞLUM BENİ İSTİYOR"
ÇAKMAK, "Hastaneye gelince oğlumu daha doktor görmeden gençlik dairesi yetkilisi 'Oğlun burada kalacak' dedi. Bizi zorla ayırdılar, 10 gün hastanede kaldıktan sonra da onu bakıcı aileye verdiler" dedi. Çocuğunu zorla kendisinden aldıklarını söyleyen anne Çakmak, "Oğlum, 'Anneme geri dönmek istiyorum, evimi, annemi seviyorum' diyor. Buna rağmen çocuğumu vermiyorlar. Oğlumun özgüveni ve psikolojisi etkilendi" ifadelerini kullandı.
"BİLİNÇLİ ANNEYİM"
Üniversite mezunu olduğunu söyleyen ve bilinçli bir anne olduğunu söyleyen Sibel Çakmak, "Ben çocuğuna, neyi, nasıl, ne şekilde öğreteceğini bilen, bilinçli bir anneyim. Yavruma kavuşmak tek arzum ve dileğim. Ben oğlumu bir Alman ailesine vermek istemiyorum. Herkesten, özellikle Türk toplumundan bana yardım etmelerini istiyorum" diye konuştu.

Çakmak, oğluna kavuşmak için mücadele edeceğini belirtti.

ALMANYA'DA  BUNA BEZER "JUGENTAMT" HADİSELERİ GÖRÜLMEKTEDİR.

Fatih Yılmaz.24.03.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın