Wollny'ler Türkiye'de

Wollny'ler Türkiye'de

Öte yanda,Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB),

WOLLNY'LER TÜRKİYE'DELERWollny’ler Türkiye’de

Alman televizyonlarında yayınlanan "Die Wollnys"te kendi yaşantıların dan kesitler sunan Silvia Wollny, eşi Harald çocukları ve torunları ile Türkiye'ye yerleşmeye karar verdi

BİR YIL TÜRKİYE'DE
Televizyon yıldızı Silvia Wollny, ilk etapta Türkiye'de bir yıl yaşamayı planladıklarını açıkladı. Bir yıl sonunda memnun kalmaları halinde yaşamlarını Türkiye'de sürdüreceklerini belirten Silvia Wollny, "Hep Türkiye'de yaşamanın hayalini kuruyorduk" dedi. Wollny, eşi Harald, dört çocuğu, damatları ve iki torunuyla Almanya'dan ayrılacak.
DAHA GÜVENLİ
WOLLNY Ailesi, yaz tatillerini de sürekli Türkiye'de geçiriyor. Aile pandemi döneminde de "daha güvenli" olduğu için 8 çocuğu ile birlikte Antalya'ya gitmiş ve burada tatil yapmıştı. Wollny, "Türkiye'de korona ile mücadelede Almanya'nın örnek alabileceği birçok önlem var. Burada olmaktan dolayı gururluyum" demişti.

ÖTE YANDA,AFRİKA'YA ŞEFKAT ELİ

Afrika’da umut oldular

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB), "Sana ihtiyacı olan kardeşlerin var"sologan, temasıyla yürütülen kampanyada DİTİB Essen Bölge Birliği cami dernekleri ile Garbsen DİTİB Kocatepe Camii Derneği, Nijer ve Sudan'da 9 su kuyusu açılışı gerçekleştirdi. İhtiyaç sahibi 3500 aileye de gıda paketi dağıtıldı. Bağışlar ile katarakt ameliyatı da yaptırıldı. (İbrahim Taş)

 

SabahAvrupa/Metehan Yeniyurt/Franfurt. 29.3.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın