Viyana'nın kahramanları

Viyana'nın kahramanları

Teşekkürler çocuklar. Sizlerle gurur duyuyoruz!”

GENÇLERİ,DİŞ İŞLERİ BAKANI,ÇAVUŞOĞLU DAKTIR ETTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Avusturya'nın başşehri Viyana'da dün gece meydana gelen silahlı saldırıda yaralı polis ve kadına yardım eden Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen'le ilgili paylaşımda bulunarak, “Teşekkürler çocuklar. Sizlerle gurur duyuyoruz!” ifadesini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Dün gece Viyana’da iki kahraman vardı. Bir Türk ve Müslümanın yapması gereken neyse onu yaptı. Recep Tayyip ve Mikail! Teşekkürler çocuklar. Sizlerle gurur duyuyoruz!” ifadesine yer verdi.

Çavuşoğlu, yaralılara yardım eden ve saldırıda bacağından yaralanan Recep Tayyip Gültekin'le telefonda görüşmüştü.

GENÇLER,YARALILARA YARDIMCI OLMUŞLAR.

Gültekin, teröristin pompalı tüfekle düzenlediği saldırıda sağ bacağından yaralanmıştı.

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dün gece meydana gelen terör saldırısında 3 kişi hayatını kaybetmiş, 15 kişi yaralanmıştı.

İŞTE,VİYANA'NIN KONUŞTUĞU DELİKANLİ * BİR ALMAN KADINDA ÖLMÜŞ

"YİNEDE OLSA,YAPARDIM"

Avusturya’nın başkenti Viyana’da dün gerçekleştirilen saldırıda bir polis ile yaralı kadını kurtaran kahraman Türk genci Recep Tayyip Gültekin, dehşet dolu anları İHA’ya anlattı. Terörist ile yüz yüze kaldığını ifade eden Gültekin, “Yine olsa yine yaparım” dedi.

 Avusturya'nın başkenti Viyana'da dün akşam toplam 6 farklı noktada silahlı terör saldırısı düzenlendi. Korona virüs salgını nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı öncesinde kahve içmek için Schwedenplatz'a gelen Türk gençler çatışmanın ortasında kaldı.

Çatışma sırasında olay yerinde bulunan Recep Tayyip Gültekin ve Mikail Özen, canları pahasına saldırı devam ederken yaralıları kurtardı. Viyana’daki terör saldırısında yaralanan ve yaralılara yardım eden kahraman Türk vatandaşı Recep Tayyip Gültekin, yaşadıkları dehşet anlarını İHA’ya anlattı. Kuaför salonu işletmecisi Recep Tayyip Gültekin,dün yaşanan saldırıda arkadaşı Mikail Özen ile araçlarını park ettikleri esnada silah sesleri duyduğunu ifade ederek, “Bir kadının yaralandığını gördüm. Olay yerine doğru koştum. Olay yerinde yaralanan kadını bir bara sakladım” dedi.

 “TERÖRİSTLERLE,YÜZ YÜZE GELDİM” 

Yaralı kadını kurtarmasının ardından arkasını döndüğünü sözlerine ekleyen Gültekin, “Arkamı döndüğümde teröristle yüz yüze geldim. Aramızda 5 metre kadar mesafe vardı. Siper aldı üzerime doğru, ateş etmeye çalışırken yerde yuvarlanarak kaçtım. Ateş açıldı, o esnada şarapnel parçalar ayağıma isabet etti” ifadelerini kullandı.

 “Canımızdan da olsak,polisi biz kurtaracağız” 
Daha sonra polise giderek durumu anlattıklarını ifade eden Gültekin, “Teröristin üzerinde neler olduğunu polise anlattık. Schwedenplatz’a geri döndüğümüzde yolun ortasında yaralı bir kadın yatıyordu. Onu aldık. Tramvaya yerleştik. Polise o esnada ateş açıldı. Kimse polise yardım etmeyince, Mikail"biz yapacağız canımızdan da olsak polisi biz kurtaracağız" dedim. Polisin yanına gittik ve polisi taşıdık. Polisi, ambulansa götürdük. Güvenli bölgeye giderek, orada 3-4 saat bekledik” açıklamasını yaptı.

 “Yine olsa yine yaparım” 
Polisin kendilerinden şüphelenmediğini sözlerine ekleyen Gültekin, “Polis bizden şüphelenmedi, kötü ya da sert davranmadı. Orada hüzün vardı. Polislerin hepsi şok içindeydi. Güzel bir şekilde neler olduğunu anlattık. Bize teşekkür ettiler. Sonra olay yerinden ayrıldık. Ben hastaneye gittim. Ayağımda şarapnel parçası. Şarapnel parçası, derine girmiş. Alınırsa kasına zarar verilebileceği için ameliyat olmayacak. Onunla beraber yaşayacak. Çok şükür durumumuz. Yine olsa yine yaparım” dedi.

Kaynak;İHA,Wien/Viyana; 03.11.2020

TV.LERDE TARTIŞMA,USA/ABD DEKİ SEÇİMLER. RTUMP MU,BİEDEN Mİ?..

ABD/USA SECİM SONUÇLARI AÇIKLANACAK. Dünyanın gözü kulağı Amerika Birleşik Devletleri (USA)'de 59. devlet başkanlık seçimlerinde. Cumhuriyetçi Parti adayı ve mevcut başkan Donald Trump ile son ABD Başkan yardımcısı ve Demokrat Parti adayı Joe Biden'ın karşABD seçim sonuçları CANLI yayınlanıyor! ABD başkanı kim olacak, Trump mı, Biden mı? 2020 Amerika Seçimleriı karşıya geldi. ABD seçim sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte canlı takip sayfası...

KİM KAZANACAK?TÜRKİYE'NİN YARARINA HANGİSİ OLUR?

ABD/USA seçim sonuçları belli oluyor. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) seçim sonuçları için geri sayım başladı. Cumhuriyetçi aday Donald Trump ve Demokrat aday Joe Biden'ın yarıştığı ABD Başkanlık seçimi sonuçları ancak yarına açıklanır. 

ABD Başkanlık seçimini kim kazanacak? Trump mı,Biden mı?,2020 ABD/USA seçim sonuçlarına dair ayrıntılar,yarına...

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın