Virüs yeniden hortladı..!

Virüs yeniden hortladı..!

Çin'dan gelen baş belası korona-virüs

 Radyo,tv.gazetelerin flaş haberi;

Almanya'da virüsAlmanya’da virüs şoku yeniden hortladı.

Bundan birkaç hafta önce, Almanya'da haftalık vaka sayısı bin seviyesinde seyrediyordu.

Dünkü yeni vaka sayısı 6 bin 638 ile rekor üstüne rekor kırdı

GECE YARILARINA KADAR  İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve eyalet başbakanları önceki akşam tam 8 saat süren bir toplantı gerçekleştirdi.

Daha önce mart ayında bir günde 6 bin 200 kişinin hastalandığı ülkede rekor bir sayıya ulaşılarak 6 bin 638 yeni vaka açıklandı.

Toplam vaka sayısının 341 bin 800'ü bulduğu Almanya'da ölenlerin sayısı da son 24 saatte 33 artarak 9 bin 771'e yükseldi. Şimdi ülkede her 100 bin nüfusa 35 yeni vaka eklenmesi halinde halen geçerli olan maske mecburiyeti daha da genişletilecek.

DİKKATLİ OLMALIYIZ
ÖZEL eğlenceler kısıtlanacak, saat 23.00'ten sonra restoranlar ve barlar kapatılacak. Etkinlik/faaliyetler en fazla 100 kişi ile sınırlandırılacak.

Almanya içinde riskli bölgeden gelip bir başka eyalette otelde konaklamak isteyenlere dönük ise başbakanlar bir çözüm üzerinde uzlaşamadı.

Sağlık Bakanı Jens Spahn halka çağrıda bulundu. Yeni koronavirüs kurallarına uyulmasını istedi ve "Endişe veren bu gelişmeyi durdurmak bizim elimizde" dedi.
FELAKETİ ENGELLEYELİM
ALMANYA Başbakanı Merkel ise ülkeyi ikinci kez durma noktasına getirmemek için elden gelenin yapılması gerektiğini söyledi. Alınan önlemleri yetersiz bulduğunu söyleyen ve bir felaketi engellemek için çok daha fazla kısıtlama olması gerektiğini savunan Başbakan Merkel, "Ekonominin daha fazla zarar görmemesi gerekir" dedi.

Bavyera Başbakanı Markus Söder de, 2. dalganın ülke refahını ciddi tehlikeye soktuğunu söyledi.

HABERİN DEVAMİ

Almanya koronavirüs vaka sayısında kendi rekorunu kırdı.

Almanya koronavirüs salgınında en zor günlerinden birini yaşadı. Ülkede son 24 saatte 7 bin 334 vaka tespit edilmesi ile bir günde rekor sayıda vaka kayda geçmiş oldu.

Son dakika: Almanya koronavirüs vaka sayısında kendi rekorunu kırdıAvrupa'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında bilanço ağırlaşıyor. Almanya'da salgına yönelik verileri paylaşan Robert Koch Enstitüsü (RKI) tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülke genelinde 7 bin 334 yeni vaka sayısı tespit edildiği ve 24 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ülkede toplam vaka sayısının 348 bin 557'e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 9 bin 734'e yükseldiği ifade edildi. Salgının başlangıcından bu yana virüsü yenerek iyileşenlerin sayısı ise 287 bin 600 olarak açıklandı.

Almanya'da hızla artan korona virüs vaka sayıları üzerine açıklamada yapan Almanya Hastaneler Birliği (DKG) Başkanı Gerald Gab, günlük vaka sayısının 10 bini geçmesi durumunda sağlık daireleri için temaslı kişileri takip etmenin imkansızlaşacağı uyarısında bulundu.

HOLLANDA, FRANSA VE BİRÇOK BÖLGE "RİSKLİ BÖLGE" İLAN EDİLDİ

Avrupa genelinde artan korona virüs vakaları nedeniyle federal hükümet, riskli bölgeler listesini güncelledi. Adaları hariç Fransa, Hollanda'nın tamamı, İtalya'daki popüler seyahat yerleri Roma, Napoli,Campania, Amalfi Sahili,Capri, Ischia adaları ve Cenova çevresindeki Liguria'nın kuzeybatı kıyı bölgesi Cumartesi gününden itibaren risk listesine alınacak.

Haber; İHA/Mustafa Akbaba.Derleyen;Yeniyurthaber. Münih.16.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın