Vali katili Türk düşmanı

Vali katili Türk düşmanı

Vali katili türk düşmanı çıktı

Almanya'yı sarsan vali cinayetinin zanlısı, tam bir Türk düşmanı çıktı. Stephan Ernst, Türklerin oturduğu apartmanı ateşe verip, bir imamı da bıçaklamış

Giriş Tarihi: 20.12.2019

Vali katili türk düşmanı

Almanya'nın Kassel Bölge Valisi Dr. Walter Lübcke'yi öldürdü. Yakalanınca cinayeti itiraf etti.

DOSYALAR İNCELENDİ

Dosyası incelenince 37 suç kaydı çıktı. SABAH, Türk düşmanı Neo- Nazi katil zanlısı Stephan Ernst'in işlediği suçların detaylarına ulaştı.

Ernst'in dosyasında, 15 yaşındayken 31 Mart 1989 günü Wiesbaden kenti yakınlarındaki Aarbergen Michelbach'te Türklerin oturduğu apartmanı ateşe verdiği görüldü.
* İMAMI BIÇAKLADI

* PEŞ PEŞE KUNDAKLAMALAR
IRKÇI Ernst'in apartmanın bodrum katına beş litre benzin ile inip etrafa döktükten sonra ateşe verdiği, ancak yangının yayılmadan söndürüldüğü dosyada yer aldı. Faşist, bu olayda uyarı cezasına çarptırıldı. Tarihler 1993 yılı Kasım ayını gösterdiğinde Ernst, Wiesbaden tren istasyonu tuvaletinde Türk imamı bıçakladı.İmam, sırtı ve göğsünden aldığı bıçak darbeleri sonrası bir süre yaşam savaşı verdi.

"SUÇ MAKİNESİNİ GÖRMEZDEN GELMİŞLER"
NSU davasının müdahil avukatlarından Adnan Menderes Erdal, Ernst'in bir suç makinesi olmasına rağmen çok hafif cezalar almasını eleştirdi. Erdal, "Birbirinden ağır onlarca suç işleyeceksin, binayı kundaklayacaksın ceza almayacaksın, imamı bıçaklayacaksın yakalanmayacaksın... Tüm bunlar Neo- Nazileri cesaretlendirdi. Valiyi bile öldürme cesaretini buldular. Suç makinesi görmezden gelinmiş" dedi.

SUÇ DOSYASI ÇOK KABARIK
İMAMI bıçakladıktan sonra izini kaybettiren Ernst, bir yıl sonra,Hohenstein-Steckenroth'ta bir sığınmacı yurduna bombalı saldırı düzenleyince tutuklandı. Irkçının dosyasında adam öldürme,hırsızlık,ev soygunları,dükkân hırsızlığı ve gasp gibi çeşitli suçlar da yer alıyor.


Cemil ALBAY/Franfurt./Avrupa Sabah'tan aktarma.20.12.2019

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın