Utanmaz Herifler

Utanmaz Herifler

İsrail mağdur, Filistinliler ise terörist!

Ahlaksız,UTANMAZ HERİFLER!Ahlaksızlar

İKİYÜZLÜ BATİ!

*KATIL,TERÖRİST İSRAİL'E ARKA ÇIKIYOR, KATLIYAMLARINA SIRT ÇEVİRİYOR!

İsrail'in savaş suçlarını görmezden gelen Alman basını yaptığı tek taraflı haberleriyle ahlaksızlığını bir kez daha sergiledi.

İsrail mağdur, Filistinliler ise terörist!

İSRAİL'İN TARAFINDALAR
İSRAİL'İ eleştirmeye asla tahammül gösterilmeyen Almanya'da sadece basın değil, siyasiler de ahlaksız bir tutum sergiledi. Tek bir siyasi bile İsrail'in masum Filistin halkına zulmüne sesini çıkartmazken, İsrail güdümlü medyanın beklediği açıklamalar yapıldı.
ÜÇ MAYMUNU OYNADILAR!
ALMAN gazeteleri ve siyasiler hep bir ağızdan Filistinlileri suçlayıp İsrail'i aklama derdine düştü. Basın, İsrail'de camları kırılan binaları göstermeyi tercih ederken, ölen Filistinlilere veya İsrail'in sivillerin yaşadığı binaları hedef almasına suskun kaldı
.

TEK TARAFLI HABERLER
Başka memleket/ ülkelere demokrasi ve basın ahlakı dersi vermeye bayılan Almanlar'ın bu tavrı, özellikle basındaki ahlaki erozyonu gözler önüne serdi. Basın, tek taraflı haberlerle Filistin halkını düşman gösterip, masum İsrail'e terör saldırısı düzenlediği intibası yaratmaya çalıştı.
İSRAİL MAĞDURMUŞ
İLK günlerde İsrail'de halkın mağdur olduğu masalını yayan basın, İsrail ordusunun işlediği insanlık suçlarını gündeme getirmedi.

Gazeteler iç sayfalarında camı çerçevesi kırılan İsrailli ailelere dikkat çekerken, Filistin'de katledilen çocukları görmezden geldi. Verilen fotoğraflarla skandala imza attı.

SİYASİLER DE AYNI /HEP AYNİ NAKARAT

"İSRAİL'İN KENDİNİ SAVUNMA HAKKI VAR!"
ALMANYA'da ise neredeyse bütün siyasiler gözlerini kapamış durumda. Ezberletilen "İsrail'in kendisini savunma hakkı var" gibi açıklamaları ile İsrail'in saldırılarını haklı gösterme çabasında olan siyasiler, "Filistin'in kendisini savunma hakkı var mı?" sorusunu ise duymazdan geliyor.
FİLİSTİN DESTEKÇİLERİNE SERT MÜDAHALE
İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılar Berlin'de 3 ayrı eylemle protesto edildi. İlk protesto 5 bin kişinin katıldığı yürüyüşle olaysız sona ererken, ikinci yürüyüşte olaylar çıktı. Yürüyüşü dağıtmak isteyen polis, eylemcilere müdahale etti. Polisin biber gazıyla müdahale ettiği gösteride yaralananlar ve gözaltına alınanlar oldu. Son yürüyüş ise Türklerin de yoğun olarak yaşadığı(Berlin) Kreuzberg Mahallesi'nde gerçekleştirildi.

Öte yandan Filistin'e yönelik saldırılar, Almanya'nın Köln şehrinde de de protesto edildi.

İKİ YÜZLÜ BATI MEDYASI.AVRUPA'DAKİ YAHUDİ CEMAATLERİNDEN ÇEKİNİYORLAR.

İSRAİL'İN BARBARLIĞININA GÖZ KAPATIYORLAR

* * * 

ÖTE YANDA ALMAN HABER AJANSI DEUTSCHE WELLE

ALMAN HABER AJANSINDAN İSRAİL SANSÜRÜ

Alman haber ajansından İsrail sansürü

Türkçe yayınlarında Türkiye'yi karalama propagandasını adet haline getiren Alman yayın kuruluşu Deutsche Welle (DW), söz konusu İsrail olduğunda ise sansüre başvurdu.

DW, çalışanlarına İsrail'in politikalarını tanımlamak için "sömürgecilik" ve ırksal ayrımcılığı savunan sistem anlamına gelen "apartheid" gibi terimleri kullanmama talimatı verdi.

Çalışanlara "İsrail'in bir devlet olarak var olma hakkını asla sorgulamıyoruz veya kapsamımızdaki kişilerin böyle olmasına izin vermeyiz" denildi. 

AVRUPA'DA FİLİSTİN-İSRAİL HAVADİSLERİ

BU HABERLERİ OKUYANLAR,"ADALETİN BUMU DÜNYA?!" DİYENLER ÇOK OLMALI.

YeniyurtHaberYorum.19.05.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın