Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Uzun zamandan beri kanser tedavisi görüyordu

Ünlü oyuncu,hayatını kaybetti.Ünlü oyuncu yaşamını yitirdi

  BİR ÇOK FİLİMLERDE ROL ALMIŞTI.

Fatih Akın'ın 2004 yılında Berlinale'de Altın Ayı Ödülü kazanan Duvara Karşı filmiyle üne kavuşan ve en iyi erkek oyuncu seçilen Birol Ünel (59), tedavi gördüğü Berlin Virchom Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

KANSER TEDAVİSİ GÖRÜYORDU.

BİR ARA,SOKAKLARDA,DERBEDER YAŞAMIŞ...

Ünel'in kansere yenik düştüğü öğrenildi. Son yıllarında sinema ve tiyatro dünyasından kopan Ünel, bir dönem Kreuzberg'de sokaklarda yaşamıştı.

Almanya'da ve Türkiye’de birçok tiyatro ve filmde oynayan Birol Ünel 18 Ağustos'ta durumu ağırlaşarak hastaneye kaldırılmıştı. Ünel’in acı haberi bugün geldi.

*HER CAN ÖLÜMÜ TATACAKTI.

Duvara karşı filmiyle ünlenen Birol Ünel neden öldü? Birol Ünel’in hastalığı neydi?

Duvara Karşı filminin yıldızı Birol Ünel’in ölüm haberi herkesi derinden üzdü. Hem Türkiye’de hem de Almanya’da birçok tiyatro ve filmde yer alan ünlü isim doğum gününde durumunun ağırlaşmasıyla beraber hastaneye kaldırılmıştı. Birol Ünel'in ölüm haberinin duyulmasının ardından sevenleri yasa boğuldu.

DUVARA KARŞI FİLMİYLE ÜNLENEN BİROL ÜNEL KANSRE YAKALANMIŞTI.

Birol Ünel kanser hastasıydı. 18 Ağustos tarihinde hastalığının ağırlaşmasıyla beraber hastaneye kaldırılan Ünel’den bugün acı haber geldi. Kanser hastalığına yenik düşen ünlü isim 4 Eylül 2020 tarihinde yani bugün hayatını kaybetti…

BİROL ÜNEL KİMDİR?

1968 yılında Almanya’ya göç eden bir ailenin çocuğudur. Almanya'nın Bremen Şehrinde büyüdü. Temel eğitiminden sonra parke döşemecisi olarak çıraklık eğitimi yaptı. Daha sonra Hannover'e giderek," Tiyatro ve Müzik Yüksek Okulu"na kaydını yaptırdı.

1987 yılında Yolcu,"Der Passagier” filmiyle sinema kariyeri başladı. 1992 yılında Berlin Tiyatrosunda "Caligula” rolüyle ilk olarak rol aldı. 1994 yılında Berlin Rosa Luxemburg Platz'da tekrar "Die Nibelungen – Born Bad” oyununda sahneye çıktı. 2000 yılında Fatih Akın’ın yönettiği “Im Juli” filminde sinema dünyasında tanınmaya başladı.

AŞKA RUHUNU KAT...

Fatih Akın'ın yönettiği DuvarDuvara karşı filmiyle ünlenen Birol Ünel neden öldü? Birol Ünel’in hastalığı neydi?a Karşı,Temmuz'da ve "Aşka Ruhunu Kat "gibi filmlerdeki rolleri ile tanınan, Almanya'da da birçok tiyatro oyununda ve filmde yer alan Birol Ünel, 59 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Uzun yıllar alkolle mücadele eden Ünel, doğum günü olan 18 Ağustos'ta durumu ağırlaştığı için hastaneye kaldırılmıştı. Sibel Kekili(daha öce porno filim,kasetleri yapan) ile başrolünde yer aldığı "Duvara Karşı" filmi ile adını dünyaya duyuran Birol Ünel’in ölüm haberi sanat camiasında yankı uyandırdı.

*YeniyurtHaberYorum olarak Allah'tan rahmet dileriz.Sevenlerinden Birol'a dua bekleriz.

Berlin. YeniyurtHaberAjansı.5.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın