Türklerin Ammada Hasımları Varımış!

Türklerin Ammada Hasımları Varımış!

Bayern Münih PKK’ya kucak açtı

BAYERIN  MÜNİH,SEN DE Mİ YAMUK(SCHAUMLOS)SUN!Bayern Münih PKK’ya kucak açtı

SPORDA SİYASET OLMAZ!..     

Bayern Münih'in 4. lig ekibi, Türkgücü maçında terör örgütü PKK'nın yandaşlarını tribüne doldurdu. Hainler PKK afişleri açtı, polise saldırdı. Maç iptal edildi

Terör örgütü PKK yandaşları,Münih Türkgücü'nün sahasında Bundesliga ekibi Bayern Münih'in altyapı takımı ile oynadığı futbol karşılaşmasında ortaya çıktı. FC Bayern II taraftarları arasında yerlerini alan PKK'lılar, mücadelenin ikinci dakikasında, provokatif mesaj içeren "Bayern Fan Club Kurdistan"  yazılı pankart açtı.

Temsilcimizin yöneticileri, maçı durdurup pankartın kaldırılmasını talep etti.

FC BAYERN KURDİSTAN HAYRANI(İMİŞ!)
AÇIK PROVOKASYON
SÖZ konusu pankart kaldırılmayınca, taraflar soyunma odasına girip durumu değerlendirmeye başladı. Türkgücü yöneticileri FC Bayern II yöneticilerine, "Burası siyaset arenası değil. İzin vermediğimiz pankartı kaldırın. Biz ev sahibiyiz" dedi.

Gelen cevap, "Bu bizim yasal yolla kurulmuş taraftar kulübümüz. Ne var ki açılan pankarta" şeklinde oldu. Ekibimiz, polisten pankartın kaldırılmasını istedi.
MAÇ TATİL EDİLDİ
Kurallar gereği, deplasmanda açılacak pankartların ev sahibi ekibe bildirilme zorunluluğunu göz önünde bulunduran polis, pankarta müdahale etti. Müdahalenin ardından PKK'lılar ile FC Bayern II taraftarları polise saldırdı. Biber gazının da kullanıldığı olay sonrası pankart kaldırıldı, ancak maç da tatil edildi. Şimdi olayı spor mahkemesi değerlendirip karar verecek.
ISRARLA UYARDIK
PANKARTIN FC Bayern II'nin sahasında da açıldığını söyleyen Münih Türkgücü yöneticileri, "Maç öncesi kulüp yöneticileri ile yetkilileri aradık. Daha önceki provokasyonun sahamızda gerçekleşmemesi gerektiğini dile getirdik. O pankartın yeniden açılmaması gerektiğini ısrarla söyledik, ancak bu uyarı dikkate alınmadı. Olayların çıkmasının tek sorumlusu uyarılarımıza kulak tıkayanlardır" dedi.
BU İLK DEĞİL
1997 yılındaki Beşiktaş ile kupada eşleşen Bayern Münih'in taraftarları,Türkleri aşağılamak adına statta Aldi adlı marketin poşetlerini açmıştı. Türklere yönelik aşağılama içeren bu hareket iki ülke arasında diplomatik krize de neden olmuştu.

TURKİYYE'NIN SURİYE VE  IRAKTAKİ TERÖR İNLERİNİ VURMASI,ALMAN MEDYASINDA

Mustafa Akbaba/YeniyurtHaber/Münih/21.11.2022

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın