Türkler olmazsa aç kalacağız

Türkler olmazsa aç kalacağız

EGE ADALARIN DAN SELÂM VAR

YUNANİSTAN'DA TÜRKLER OLMASSA AÇ KALDIK.

 Ada esnaflarından itiraf. "TYunanistan'da bir tek Türkler kaldıürk müşterileri dört gözle bekliyoruz."

Ekonomik anlamda zor günler geçiren Yunanistan'a tatil için plan yapanlar tek tek rezervasyonlarını iptal ederken ülkede yalnızca Türkler kaldı.

Muğla ilinin Datça kıyılarının karşısındaki meşhur Simi (Sömbeki) Adası'na sadece Türk turistlerin geldiğini söyleyen Belediye Başkanı Lefteris Papakalodukas, “Türkler tatil için Yunan adalarını tercih ediyor. Bizi seviyorlar. Ülkemde yaşananlardan korkmayıp da gelip tatil yapan tek millet Türkler” dedi.

 RAMAZAN VE BAYRAMLARDA GELEN TÜRKLER

Bayramda Simi'ye gelecek Türk turistler için şimdiden hazırlık yaptıklarını da belirten Papakalodukas, şöyle konuştu; “Türk turistler için ATM'lerde para çekmede herhangi bir sınırlama yok. Ayrıca adadaki restoran ve oteller de kredi kartı kabul ediyorlar. Yunanistan'ın Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırması halinde Yunan adalarına her yıl 10 milyon Türk turist geleceğine inanıyorum.” Simi adasının neredeyse sembolü haline gelen Manos Restoran'ı sabihi Manos Magkos, “Eğer Türk turistler olmasaydı ölecektik” dedi. Yunanistan'ın AB'dan çıkması ve Türkiye ile yapılacak ticari işbirliği sayesinde bütün sorunların çözüleceğine inandığını belirten Magkos, “O zaman Merkel'in bizi kurtarmasına gerek kalmaz” diye konuştu.

Magkos,son günlerde restoranına gelen Türk turist sayısındaki yüzde 20 düşüşü Ramazan'a bağlıyor.

KOMŞU,TÜRKLER'DEN MEMNUN.  BUNU,BAŞBAKAN ve CUMHUR BAŞKANINA DA ANLATSA...

GEÇMİŞ GÜNLERİ YÂD ETME. ARAYA EGE,AKDENİZ TARTIŞMASI GİRDI.İŞLERDE BOZULDU.YAZIK! 
Yunanistan'da referandum ilan edildiği 25 Haziran Cuma gününden bu yana her gün 50 bin yabancı turist rezervasyonlarını iptal ediyor. Uçaklarda normal günde yüzde 1.05 olan rezervasyon iptali 27 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yüzde 7.2'ye çıkarken, 30 Haziran'da yüzde 22 ile rekor kırdı. Gemiler için rezervasyon iptali ise yüzde 60'a ulaştı. Yunanistan'ın en turistik adalarından birisi olan,"Korfu'nun Otelciler Derneği Başkanı" Panayotis Bramos, Yunan medyasına, “Tam bir kaos yaşanıyor. Rezervasyonlar donduruldu. Yunan turist günde 60 Euro ile nasıl tatil yapsın? Bankaların kapalı ve elimizdeki nakitin çok sınırlı olması nedeniyle gerekli satın alımları yapamıyoruz ve yabancı turiste gerekli hizmeti sunamıyoruz.     Bu gidişle 25 milyon turist hedefine ulaşmak yerine dibe vuracağız” dedi.  

GELİN -DAMAT ATM KUYRUĞUNDA*ELENİ-KOSTAS

GİRİT adasındaki bir kilisede düzenlenen törenle evlenen Kostas ile Eleni, ayin biter bitmez davetlilerinin tebriklerini kabul ettikten sonra 120 Euro çekebilmek için doğru ATM'ye koştular. Eleni'nin gelinliği Kosats'ın damatlık kıyafeti ile ATM önündeki kuyrukta beklemeleri sosyal medyaya konu oldu.

GALİMERA KOMŞİ...

( GURBET ALMANYA'SINDA OLUŞAN DOSTLUKLAR. TÜRK,ALMAN,YUNAN, YOGOSLAV, HİRVAT... RESİMLERE YANSIYAN,MÜNİH,ALLACH,HATIRASI.Arşif;Yeniyurt)

TİGANİS?...

ELENİ,KOSTAS,PANAYOTİS,HARİKLİA/MİKAİL,TEHO/ALİKİ PATSELLİS AİLESİNE DE, MÜNİH'TEN SELÂM OLSUN.

TÜRKLER,HERKESİN DOSTUDUR,BİLİNE...

Basına yansıyan haberler.14.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın