Türkiye Yine Gözde

Türkiye Yine Gözde

Yaz tatili için ön rezervasyon rakamları bu yaz

TÜRKİYE'YE TALEP ARTTITürkiye’ye talep yüzde 300 arttı

Bu yıl Türkiye'de tatil yapmak için ön rezervasyon yapanların sayısında patlama yaşandı. Alman Seyahat Derneği, ön rezervasyonda yüzde 300 artış bildirdi.

ÖN REZERVASYON PATLADI
Koronavirüs pandemisi dolayısıyla çok zor bir dönem geçiren turizmde yeniden canlanma başlıyor. Yaz tatili için ön rezervasyon rakamları bu yaz turizm sektörüne hizmet verenlerin yüzünü güldürecek. 2020'de büyük sıkıntı yaşayan, geçtiğimiz yıl toparlanma dönemine giren Türk turizmine talep bu yıl yüzde 300'ün üzerine çıktı. Ön rezervasyon patlaması sektörde olumlu karşılandı.
RAKAMLAR KRİZ ÖNCESİNİ AŞTI
ALMAN Seyahat Derneği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, "İyimserlik yayılıyor. Batı ve Doğu Akdeniz'e yapılan rezervasyonlarda gözle görülür artış var. Türkiye'ye yapılan rezervasyonlar da bunu gösteriyor. Türkiye, Almanlar için özellikle çekici bir seyahat noktası" dedi.

ALMANLAR'IN TÜRKİYE İLGİSİ YÜKSEK
ALMAN Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig,Türkiye'nin Almanya seyahat pazarı için en önemli destinasyonlarından biri olduğunu belirtti. Tur operatörlerinin Türkiye'de kapsamlı teklifler sunmalarının önemli olduğunu ifade eden Fiebig, "Oteller ve destinasyonlar geçen yıl pratikte çok iyi işleyen hızlı ve iyi düşünülmüş hijyen ve güvenlik konseptleri uyguladı. Bunu Robert Koch Enstitüsü'nün Almanya'ya dönen paket tur misafirleriyle ilgili rakamlar da doğruladı" dedi.

Türkiye'nin cazip bir tatil ülkesi olduğunu aktaran Fiebig, "2021 yazı için alınan rezervasyonlarda Türkiye, Yunanistan ve İspanya'nın ardından üçüncü sırada yer alıyor" diye konuştu.

(Yüzlerce mülteciyi ölüme gönderen Yunanistan'dan tepki çeken sözler! "Onlar bizden..."Yüzlerce mülteciyi ölüme gönderen Yunanistan’dan tepki çeken sözler! Onlar bizden...)

 SunExpress'in Satış Müdürü Peter Glade de rezervasyon rakamlarının kriz öncesine göre daha güçlü olduğunu belirtti. 

URLAUP IN DER TÜRKEI (yHy)

Fatih Yılmaz.YeniyurtHaber/1.03.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın