Türkiye'ye Yolculuk

Türkiye'ye Yolculuk

Bazı Eyaletlerde Okullar tatıl olunca

VER ELİNİ TÜRKİYE!       Akın akın Türkiye’ye

Avrupalı Türkler, bayram öncesi Türkiye'ye akın etmeye başladı. Havalimanları ile sınır kapılarında büyük yoğunluk oluştu.

Vatana kavuşanın yüzü güldü.

YOĞUNLUK OLUŞTU
Türk nüfusunun en yoğun olduğu Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'nde okulların tatile girmesiyle birlikte Türkiye'ye olan yolculuk, üst seviyeye çıktı. Eyaletteki havalimanlarında, seferlerin büyük bölümü Türkiye'nin farklı kentlerine gerçekleşti. Otomobilleriyle yolculuğa çıkanlar, sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu.

30 BİN ARAÇ GEÇİŞ YAPTI
Kurban bayramını memleketlerinde ya da tatil bölgelerinde geçirmek isteyen Türklere, Almanlar da eklenince yoğunluk oranı arttı.

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan 1 Haziran gününden bu yana 100 binin üzerinde Avrupalı Türk'ün 30 bine yakın araç ile geçiş yaptığı açıklandı. Diğer kapılar ve uçak seferleri eklenince sayı katlandı.

HAYDEYİN KARADENİZE,RİZE,HOPA,TRABZON,YEŞİLLİKLER CENETİ

BAYRAK DUYGULANDIRIYOR
Araçlarıyla yolculuk yapanların çoğu Sabah'ın Sırbistan'daki hizmet istasyonunda mola verdikten sonra Türkiye sınırına ulaşınca duygulu anlar yaşadı.

AVRUPALI TÜRKLER KAPIKULE'DE...

"Vatan aşki ilk öce,gece,gündüz hayalım,düşümde(...)",der şair

Avrupalı Türkler, Kapıkule'de Edirne'nin lezzetlerinden badem ezmesi, kavala kurabiyesi, kolonya ve içecek ikramı ile karşılandı. Anavatana ulaşanların ilk sözü, "Bu bayrağı görünce çok duygulanıyoruz" oldu.

TEKERLEKLER PATLASIN DİYE,ESKİDEN ARABANIN TEKERLEKLERİNİN ALTINA KIRIK CAM PARÇALARI KOYUYORLARDI (Yeniyurt)

İbrahim Taş./26.06.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın