Türkiye,Robot Sporlarında Şampiyon

Türkiye,Robot Sporlarında Şampiyon

FIRA RobotWorld Cup adı altında yapılan şampiyonaya 23 farklı

TÜRKİYE TAKIMI ŞAMPIYON OLDURobot sporlarında şampiyon Türkiye

Gaziosmanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Almanya' nın Wolfenbüttel şehrinde düzenlenen 28. Uluslararası Robot Sporları Olimpiyatı'nda Dünya Şampiyonu oldu.

23 ÜLKE KATILDI
Türk öğrenciler, "İnovasyon ve Teknoloji" dalında 23 ülke arasında düzenlenen olimpiyatlarda Dünya Şampiyonu oldu.

FIRA RobotWorld Cup adı altında yapılan şampiyonaya 23 farklı ülkeden 600'ün üzerinde genç katıldı. U14, U19 ve profesyoneller kategorilerinde takımlar yeteneklerini sergiledi ve kendi geliştirdikleri robotları çeşitli disiplinlerde test etti
ŞAMPİYON DÖNDÜLER
Şampiyonada yapay zeka, makine öğrenimi, sensör teknolojisi ve gelişmiş mekanik tasarımlar da dahil olmak üzere çeşitli teknolojiler sunuldu. Gaziosmanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri takım olarak şampiyonluğa ulaştı ve Türkiye'ye birinci olarak döndü. Şampiyon öğrencilere ve Türkiye'den gelen heyete Wolfenbüttel DİTİB Camisi yöneticileri ev sahipliği yaptı.


DİTİB YALNIZ BIRAKMADI

AŞAĞI Saksonya ve Bremen DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkan Vekili Kadir Kızıltepe, Wolfenbüttel DİTİB Yeşil Camii Dernek Başkanı Abdulvahap User ve Başkan Yardımcısı Mustafa User, yarışma sürecinde Türkiye'den gelen yarışmacı öğrencileri yalnız bırakmadı. Öğrencilere, antrenörlere ve velilere kendilerini evlerinde hissettiren DİTİB yöneticileri, öğrencilerin başarısıyla gururlandıklarını söyledi.

GENÇLERE TEŞEKKÜR
KIZILTEPE ve User, "Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyduk. Dünya birincisi olarak büyük bir başarıya imza attınız ve bizi gururlandırdınız. Sizlere teşekkür ediyoruz. Gelecekte de sizlerin bilim ve teknoloji alanındaki başarılarınızın artarak devam etmesini diliyoruz" dedi.

DİTİB derneği, şampiyon takımın öğrencilerine sırt çantası ve elektronik ekipmanlardan oluşan hediyeler verdi
Tevfik Kara/25.07.2023

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın