Türk Sokağında

Türk Sokağında

KÖLN şehrinde 40 yaşındaki bir Alman ırkçı, Türklerin yoğun yaşadığı mahallede dehşet saçtı.

TÜRK SOKAĞINDA FAŞİST SALDIRI!..Türk sokağında ırkçı dehşeti

Türklere hakaret yağdırdı, park halindeki otomobillere şişe ile vurdu, sileceklerini kırdı. Kısa sürede yakalanan ırkçı, "PSİKOLOJİSİ BOZUK" diye serbest bırakıldı.

Köln şehrinde 40 yaşındaki bir Alman ırkçı, Türklerin yoğun yaşadığı mahallede dehşet saçtı.

Gece yarısı, "Defolun pis Türkler. Almanya Almanlarındir!" diye bağıran ırkçı, elindeki şişe ile otomobillere saldırdı. Araçların sileceklerini de kıran saldırgan polis tarafından yakalandı. 5 Türk'ün otomobiline zarar veren ırkçı, 'Psikolojisi bozuk' gerekçesi ile ifadesi alınıp serbest bırakıldı.

MAHALLELİ ENDİŞELİ
SALDIRI mağduru Türkler, "Saldırgan aynı eylemi daha önce de yapmış. İki gün sonra bize Mölln'ü, Solingen'i, Hanau'u yaşatmayacağını nereden bilelim. Serbest kalmasından endişeliyiz" dedi. Aracı zarar gören Cavidan Gümüştaş, "Olayın etkisi ile sabaha kadar uyuyamadık. Artık çok korkuyoruz. Sadece mala değil çocuklarımıza da zarar verebilir. O an arabada çocuğumla olabilirdim" diye konuştu.
BU İLK SALDIRISI DEĞİL
Aykut Erdoğdu (40) da, "11 yıldır bu mahallede oturuyorum. Gece eşim 'Mahalleden silah sesleri geliyor' diye uyandırdı. Araçların kaportasına o kadar şiddetli vuruyordu ki silah sesi sanılmış. Aşağıya indiğimde aracımın sileceklerinin kırıldığını gördüm. Polis geldi ve adamı yakaladılar. Ertesi gün polisten saldırganın aynı olayı bir kaç kez tekrarladığı bilgisini aldım. Zararı kimin karşılayacağı da belli değil" dedi.

İbrahim Taş.3.03.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın