Türk Gücü maçında Hitler selamı

Türk Gücü maçında Hitler selamı

Aşağı Saksonya Eyaleti'ne bağlı Cloppenburg yakınlarında

TÜRK GÜCÜNÜ ÇEKEMİYORLARTürk Gücü maçında Hitler selamı

Sylt’te patlak veren ırkçı Neo-Nazi skandalı, giderek büyüyor. Irkçılar son olarak Türk Gücü Friedberg maçında sahneye çıktı, "Yabancılar dışarı" sloganları altında Hitler selamı verdi

Sylt Adası'nda milyonerlerin, Alman sosyetesinin çocukları ve ünlü şirketlerin yöneticilerinin karıştığı ırkçı skandal, iki bölgede daha patlak verdi. Irkçıların ve Neo-Nazilerin marşı haline gelen şarkı, Aşağı Saksonya Eyaleti'ndeki Cloppenburg kentinde bir avcı kulübünün kutlamasında söylendiği gibi, Türk Gücü Friedberg maçından sonra da ırkçılar tarafından "yabancılar dışarı" sloganları atıldı, Hitler selamı verildi, hakaretler savruldu.

GÖRMEZDEN GELDİLER
Kickers Offenbach ve Türk Gücü Friedberg arasında oynanan Hessen Federasyon Kupası finalinde bazı ırkçı taraftarlar polisin gözü önünde Hitler selamı verip, "yabancılar dışarı" sloganları attı. Görüntülere rağmen Alman medyası yaşanan ırkçılığı görmezden geldi, konuyla ilgili haber yapmadı. Polisten de hiçbir açıklama gelmedi. Irkçılığın gölge düşürdüğü maçı Türk Gücü Friedberg 3-2 kaybetti.AVCI KULÜBÜNDE DE SKANDAL
Aşağı Saksonya Eyaleti'ne bağlı Cloppenburg yakınlarında ise bir avcı kulübü tarafından düzenlenen eğlencede benzer görüntüler yaşandı. Eğlencede yine "Almanya Almanlarındır, yabancılar dışarı" sloganları atıldı. Polis, videonun halka açık sohbet grubunda paylaşıldığının belirlendiğini açıkladı. Olay diğer konuklar tarafından polise ihbar edilirken, soruşturma başlatıldı. Avcı kulübü özür dilemek zorunda kaldı.
SYLT'TE NE OLMUŞTU?
Zenginlerin ve ünlülerin tatil yaptığı Sylt Adası'nın en ünlü eğlence mekanı olan "Pony"de eğlenen bir grup, koro halinde "Almanya Almanlarındır, yabancılar dışarı" sloganları atarak, ardından da Hitler selamı vermişti. Video ortaya çıkınca patlak veren skandaldan sonra hükümet de açıklama yapmak zorunda kalmış ve olayı kınamıştı. Ancak son görüntüler, olayların aslında ülke genelinde yaşandığını ortaya koydu.

Cengiz Parlayan/Fatih Yılmaz/28.5.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın