Türk Dostu Alman

Türk Dostu Alman

NSU'dan Türk dostu başkana alçak tehdit

TÜRK DOSTU BAŞKANA TEHDİTNSU’dan Türk dostu başkana alçak tehdit

Almanya'da ırkçılar Türk dostu olan Nürnberg Belediye Başkanı König'e nefret dolu ve insanlık dışı bir mektup yazdı. İçerik karşısında şoke olan başkan, ırkçıların çizgiyi aştığını söyledi

AİLESİ HEDEF OLDU
Sekizi Türk 10 kişiyi öldüren NSU adlı terör örgütünün üç cinayet işlediği Nürnberg'in Belediye Başkanı Marcus König, ırkçıların kendisine hitaben yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan, NSU ve Reichsbür
ger (İmparatorluk Vatandaşları) adlı terör örgütleri imzasıyla gönderilen tehdit ve küfür dolu mektup ile aşırı sağcıların artık kırmızı çizgiyi aştığını söyledi.
BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI
Mektuptaki ırkçı ve insanlık düşmanı ifadeler karşısında şaşkına dönen König, "Son dönemde bu tür mektuplar arttı. Ayda bir tehdit mektubu gelmeye başladı.

Mektupla ilgili suç duyurusunda bulundum" dedi. Başta Türkler olmak üzere göçmenlere yakınlığı ile bilinen Belediye Başkanı König, paylaşımına yapılan yüzlerce destek mesajı sonrası ırkçılarla topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
Başkan Marcus König, "Mektuptaki ırkçılık ve insanlık düşmanlığı o kadar kapsamlı ki inanamayacaksınız. Çok sayıda eleştiri mektubu aldık ama böylesini görmedim" dedi.
BAŞKAN MARCUS KÖNİG
Başkan König, kentin enerji tedarikçisi N-Ergie çalışanlarına gönderilen ve eşiyle çocuğuna dönük küfür ve tehdit içeren mektubu sosyal medya hesabından paylaştı.
NSU'CULAR,HİTLER HAYRANI (Yeniyurt)

Mustafa Akbaba/27.7.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın