Türk Avukata Kelepçe

Türk Avukata Kelepçe

Öte yanda,Kassel'de faşist saldırı..

Türk avukata,polis kelepçesiTürk avukata polis kelepçesi

Polisin hukuk tanımazlığı Berlin'de bir kez daha hortladı. Müvekkiline yardıma giden Türk avukat,polis tarafından kelepçelendi,ırkçı hakarete maruz kaldı.

ADALETİN BUMU ALMANYA?!   

Berlinli genç avukat Ahmet Çelebi,otomobili çekilecek müvekkiline yardıma gidince polisin sert tepkisiyle karşılaştı.

Hatalı park eden Çelebi, polisler tarafından uyarıldı.

Aracının anahtarını arkadaşına veren ve otomobilini çektiren Çelebi, polis tarafından durduruldu.

Çelebi, "Konunun kapandığını ve müvekkilimin yanına gideceğimi söyledim, ancak bir anda kelepçe taktılar" dedi.

POLİSİN DAVRANIŞI TEPKİ ÇEKTİ.YABANCI DÜŞMANI YAKLAŞIM
POLİSLERE avukat olduğunu söylemesine ve kimliğini göstermesine rağmen kelepçelendiğini söyleyen Çelebi, "Polislerde yabancı düşmanı bir yaklaşım sezdim. Polislerden birinin arkasını dönüp 'asosyal pislik' dediğini duydum. Parmağım kırılmış 8 hafta tedavi göreceğim. Görevimi engelleyen polisler hakkında suç duyurusunda da bulunacağım" diye konuştu.

 YASADAN HABERLERİ BİLE YOKLAR 
BİG Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmet Mısırlıoğlu, "Polis şiddeti üstü örtülmeye çalışılan ciddi bir sorun. Polislerin şiddet eğilimli davranışı, emniyet güçlerinin Berlin Eyaleti'nde yeni yürürlüğe giren Ayrımcılıkla Mücadele Kanunu'ndan haberleri olmadığını gösteriyor. Bunu, yasayı açıkça bir protesto olarak görmek de mümkün. Bu tür olayların takipçisi olacağız" şeklinde konuştu.

ALMAN OLSAYDIM BÖYLE YAPAMAZLARDI. 
Olay anının cep telefonu ile kayda alındığını anlatan Çelebi, "Alman kökenli bir avukatın başına böyle bir şey gelmez. Olay anını görüntüleyen arkadaşım da darp edildi. Yere yatırıldı ve üzerine dizleri ile bastırdılar. Yardım isteyen müvekkilimi aradığım anda omzumdan polisler tuttu. Ellerime kelepçe taktılar" dedi.

ÖTE YANDA TÜRK TAKSİCİYE  SALDIRI

Taksiciye ırkçı saldırı

Türk şoföre bıçakla saldıran Alman yolcu, cinayete teşebbüsle suçlandı. Saldırı, Almanya'da tırmanan ırkçılığın ulaştığı korkunç noktayı yeniden gözler önüne serdiTaksiciye ırkçı saldırı

Selahattin DUYGU / KASSEL

20 CENT BEKLERKEN,BIÇAKLA KARŞILAŞTI..!
ALMANYA'NIN Kassel şehrinde taksi şoförü olarak çalışan Aydınlı Bekir Efe (47), ırkçı Alman'ın bıçaklı saldırısına uğradı.

Efe, "Sabah saat 04.30 sularında aldığım müşteriyi evinin önüne götürdüm. Yol ücreti 10,20 euro tuttu. 10 euroyu uzattı. Ben 20 cent vermesini beklerken cebinden bıçağı çıkardı. Irkçı söylemde bulundu ve bıçağı bana doğru salladı" diye konuştu.

ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN ARANIYOR
BIÇAĞIN, boynunda 1,5 santimetre derinliğinde ve 5 santimetre genişliğinde yara açtığını ifade eden Efe, "Saldırgan,ırkçı hakarette de bulunduktan sonra kaçtı. Durumu polise haber verdim ve hastanede tedavi altına alındım. Savcılık, öldürmeye teşebbüs ve ırkçılık motifi ile soruşturma başlattı. Saldırganın bir an önce yakalanıp cezasını çekmesini istiyorum" dedi.

BİR ÇOK YERDE,SAPIK DOLU.YAKALANSA NE OLUR (yhy)
* * * 
Murat Tosun/Berlin*Basına yansıyan Almanya haberleri.23.06.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın