Teröristlerin sepatizanları

Teröristlerin sepatizanları

Maskeli soytarıler Avrupa'da

GEZİCİLER,YİNE HORTLADI..!   Geziciler, yine hortladı

Türkiye'yi karıştırmak isteyenler, her zaman olduğu gibi BoğaziçiÜniversitesi'ne rektör atamasından sonra da sahneye çıktı ve 2. Gezi senaryosuna başladı.

(Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul'da kurulu bir devlet üniversitesidir. Kurulduğu 1971 yılından beri Türkiye'nin eğitim kalitesi en yüksek, saygın üniversitelerinden biri olduğu kabul edilmektedir.)

İstanbul Gezi Parkı olayları sırasında ortalığı karıştıranlar arasında yer alan firari Can Dündar ile,Eski AP Türkiye Raportörü Kati Piri,Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atamasına karşı olanlar için sokağa çıktı.

KAÇAK DUNDAR

Dündar Berlin'de, Piri ise Amsterdam'da Türkiye'ye yine kin kustu.

Dündar, "Direnişi selamlıyorum" derken, sosyal medya hesaplarında algı oluşturma çabasını sürdürdü.

MASKELİ SOYTARILAR...

BAKAN SOYLU,AĞZININ PAYINI VERDİ
PİRİ ise, Amsterdam'da katıldığı eylemde Türkiye'yi karaladı.

Hızını alamayan Piri, gösteri sonrası, "Uluslararası dayanışma sınırlarla bitmiyor. Türkiye'deki demokratları desteklemek için konuşmaya devam edeceğim. Boğaziçi öğrencileri için, Osman Kavala için, Selahattin Demirtaş ve daha fazlası için" diye tweet attı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tweet'e, "Kirli taleplerinde yaşlanacaksın" diye cevap verdi.

TERÖRİSTLERİN YANDAŞLARI,AVRUPA'DA...

ALMAN  MEDYASI'NDA,YİNE ERDOĞAN,GENÇ NESİLDEN KORKUYORMUŞ

ÖTE YANDA,BERLİN BAŞ KONSOLOS

Kofler'e cevap; "Telaşa gerek yok"

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Alman hükümetinin insan hakları sorumlusu Baerbel Kofler’in Twitter üzerinden yaptığı, “Boğaziçi Üniversitesi’ndeki tutuklamalar ve toplama Kofler’e cevap: ‘Telaşa gerek yok’yasağı konusunda çok endişeliyim” paylaşımına tepki gösterdi.

Aydın, sosyal medya hesabı üzerinden Kofler’e cevaben yaptığı paylaşımda, Türkiye’de toplanma özgürlüğünün anayasal güvence altında olduğunu vurguladı. Kofler’in telaş yapmaması gerektiğini belirten Aydın, “Toplanma özgürlüğü anayasal güvence altındadır. Hukuk kuralları gereği, protesto hakkının ötesinde yasa dışı eylemlerde bulunan bazı gruplara karşı gerekli ve orantılı önlemler alınmıştır ifadelerini kullandı.

Metehan Sakaoğlu,09.02.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın