Temel'in Hikâyesi Gibi

Temel'in Hikâyesi Gibi

Almanya'da Türk caddeyi satın aldı

CADDEYİ SATIN ALDI,KOMŞULARDAN KİRA İSTİYOR!

KARADENİZLİ TEMEL'İN HİKÂYESI GİBİ

Bir Türk Almanya'daki komşularını şoke etti. Zweibrücken'de yaşayan Türk, caddeyi satın aldı ve cadde üzerinde oturanlara, caddeyi kullanabilmek için fiyat teklifinde bulunmalarını istedi.

Almanya'dakileri şoke eden Türk caddeyi satın aldı komşulardan kira istiyor!

Almanya'nın Zweibrücken şehrinde yaşayan mahalle sakinleri, bir Türk yüzünden ne yapacaklarını şaşırdılar. Siebenpfeiffer caddesinde yaşayanlar, bir sabah uyandıklarında tebligatla karşı karşıya kaldılar ve caddelerinin satın alınmış olduğunu öğrendiler. Yıldırım S. adlı bir Türk kendisini caddenin yeni sahibi olarak tanıttı.

Mahalle sakinlerine 3 Mayıs'a kadar süre veren Yıldırım, bu tarihe kadar kendisine caddeyi kullanmak için fiyat teklifi yapılmasını istedi.

Caddede yaşayanlar önce durumu idrak edemedi ve "1 Nisan şakası" sandılar ardından ise durumun gerçek olduğu ortaya çıktı. Bölgenin geliştiği 90’lı yıllarda ortaya çıkan bu cadde, özel mülkiyet olarak kalmıştı.

Yıldırım S., 21 Temmuz 2022 tarihinde 2 bin 500 euro ücret karşılığında 1588/11 numaralı parseli, yani Siebenpfeiffer caddesini satın aldı.

MAHALLEDEKİLER ÇARESİZ KALDI

Yaklaşık 100 metre uzunluğundaki bu caddenin devreden çıkarılıp yeni bir düzenleme yapılmasının ise 180 bin euroluk bir maliyete neden olacağından mahalle sakinleri çaresiz. Bazı mahalle sakinleri evlerini satıp bu sorundan kurtulmayı planlasa da bu da pek mümkün gözükmüyor.

Caddenin özel mülk olduğunun ortaya çıkması sonrası potansiyel alıcılar da bu soruna ortak olmamak için geri adım atmaya başladı.

Zweibrücken Belediyesi ise 3 Mayıs"ta Yıldırım S.'in caddeyi kapatması durumunda bununla ilgili yasal işlemlere başlayacağını açıkladı.

BİZİM,KARADENİZLI TEMEL

İHA/Metehan Sakaoğlu/18.4.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın