Tebrikler Hernn Lindh!

Tebrikler Hernn Lindh!

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, Federal Meclis'teki konuşmasında ırkçılara

Alkışlar Helge Lindh'e!   Alkışlar Helge Lindh’e

Irkçı Alman AfD Partisi'nin İslam ile ilgili bir tasarısı, SPD'li Milletvekili Helge Lindh'e mecliste tarihi bir konuşma yaptırdı.

Lindh'in Müslümanlar'dan özür dilediği konuşma gündem oldu.

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil, Federal Meclis'teki konuşmasında ırkçılara ateş püsküren ve Müslüman toplumuna sahip çıkan Wuppertal Milletvekili Lindh'e teşekkür etti.

Lindh'in yaptığı konuşmayı paylaşan Mesut Özil, "Günümüzde Alman, Fransız veya Avrupa İslam'ı gibi tartışmalar var. Alman, Fransız veya Avrupa İslam'ı yoktur. İslam bir kıtanın veya bir kültürün parçası değildir" diye konuştu.

LİNDH'TEN TEŞEKKÜR
ÖZİL, "İslam her yerde evrensel bir dindir. İslamofobi hakkında konuşma cesaretine sahip olduğu için Helge Lindh'e teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum" paylaşımını yaptı. Helge Lindh de Mesut Özil'e konuşmasını paylaştığı için teşekkür etti. Lindh, "Özil'in konuşmamı paylaşması beni şaşırttı. İnsanlar, Müslüman veya her türlü insan düşmanlığının çözüm değil, asıl sorun olduğunu görmeli" dedi.

DERDİNİZ İSLAM

LİNDH, konuşmasında ülkedeki Müslümanlara sahip çıkıyor. Irkçı Almanya için Alternatif Partisi'nin (AfD) Müslümanları hedef aldığı bir tasarıyı yerden yere vuran Lindh, "Sizin asıl derdiniz fanatizm falan değil, doğrudan Müslümanlar ve İslamiyet. Açık söylemek gerekirse, İslam falan sizin umurunuzda bile değil. Asıl konu, Müslüman karşıtlığı ırkçılıktır. İslam düşmanlığıdır" ifadelerini kullandı.

ANIT DİKMELİYİZ
Konuşmasında Müslümanların Almanya için yaptıklarından dolayı anıtı hak ettiklerini belirten Lindh, "Müslümanların yaptıkları için bir anıta ihtiyaç duyuyoruz" diye konuştu.

Son yıllarda gereksiz İslam tartışmalarından dolayı özür dileyen Lindh, "AfD bu gereksiz tartışmaların bir ürünüdür. Demokrasi ile oynayan, insanlarla da oynar. Ve bu oyunun kurbanlarından biri de özellikle ayrımcılığın kurbanı olan Müslümanlar" dedi.

ÖTE YANDA, FAŞİSTHANE SALDIRI

İKİ BİN FUTBOLCUYA IRKÇI/FAŞIST SALDIRI

Almanya'da günden güne artan ırkçı vakalar, futbolcuları da mağdur ediyor. Kuzey Ren Vestfalya’da 2017’den beri 2 binden fazla amatör futbolcu ırkçı saldırı kurbanı oldu.2 bin futbolcuya faşist saldırı

SADECE NRW Eyaleti'nde 2 binden fazla mağdur olması dikkat çekti. Ülke genelinde onbinlerce vaka olduğundan hareket edilirken, ırkçıların profesyonel-amatör ayrımı yapmaması da kayıtlara geçti. Bayern Münih'in milli futbolcusu Jerome Boateng'in, Mesut Özil'in ve birçok göçmen kökenli veya siyahi profesyonel futbolcunun mağduru olduğu ırkçılık,amatör futbolda ise korkunç boyutlarda. Batı Alman Amatör Futbol Federasyonu (WDFV), 2 binin üzerindeki saldırıların hakemler tarafından rapor edilen vakalar olduğunu bildirdi. Yani gerçek rakam, bilinenin çok daha üzerinde.

BASINA YANSIYAN ALMANYA HABERLERİ

Haber;Çağlayan Aktürk.Cengiz Parlayan/Derleyen;YeniyurtHaber.08.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın