Tatile gideceklere müjde

Tatile gideceklere müjde

Türkiye'ye tatıl zamanı yaklaştı

TATİLE GİDECEKLERE MÜJDE

Almanya'da tatil sezonu yaklaşıyor. Birçok kişi tatilden dönerken koronavirüs testi yaptırıp yaptırmayacağını merak ediyor.

Sağlık Bakanlığı’ndan tatilcileri rahatlatacak bir açıklama geldi. Bakanlık, tatil sezonunda 3G kuralını askıya almayı planlıyor. Buna göre, 1 Haziran'dan 31 Ağustos'a kadar geçici olarak 3G kuralı kaldırılacak. Funke Medya Grubu'na konuşan Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Almanya'da azalan koronavirüs vaka sayılarına dikkati çekti ve "31 Ağustos’a sonuna kadar 3G kuralını kaldırıyoruz” dedi.

GÖRMEYE DEĞER,KARADENİZ VE  YAYLALARI.

ÜSKÜDAR BELEDİYE BAŞKANI HİLMİ TÜRKMEN,"İZİN,TATİL SADECE SAHİLLER DE OLMAZ,YAYLA HAVASINIDA TENFÜS EDİNİZ",ŞEKLİNDE TAVSİYELERDE BULUNUYOR.

Buna göre,1 Haziran'dan itibaren Almanya'ya girecekler aşı yaptırdıklarını veya iyileştiklerini ispat etmek zorunda kalmayacak. 31 Mayıs'a kadar geçerli olan kurala göre 12 yaşından büyük herkes aşılı olduğunu ispat etmek zorunda. Ancak yeniden virüs varyantı ilan edilen ülkeler olursa buradan gelenlere uygulanan sert önlemler uygulanmaya devam edilecek ve 14 gün karantina zorunluluğu olacak. Ancak,şu anda virüs varyantı ilan edilen ülke yok.

SİZLERİ TÜRKİYE'YE BEKLİYORUZ.TEMİZ HAVA,OKJİJEN VE DAHASI...

İHA/YeniyurtHaber.27.5.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın