Suç örgütlerine baskın

Suç örgütlerine baskın

Öte yanda,Fransa'da polis baskını

ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNE BASKINOrganize suç örgütlerine baskın

BERLİN ve Hamburg'da organize suç örgütüne yönelik baskınlar yapıldı.

Baskınlar, birçok suça karışan," Abou Chaker" isimli Arap aşiretine ve "Hells Angels" adlı motosiklet çetesine yönelik yapıldı.

Baskına yaklaşık 500 polis katıldı. Baskında 27 mekanda arama yapılırken, haklarında tutuklama kararı bulunan üç zanlı gözaltına alındı

Berlin Savcılığı Sözcüsü Martin Steltner, organize suç örgütü kurmak, kara para aklamak gibi çeşitli suçlardan ötürü soruşturma yürütüldüğünü bildirdi.

BERLİN VE  HAMBURG'DA SUÇ TEŞKİLATINA BASKIN.

 11.12.2020,Hamburg,Berlin

ÖTE YANDA,FRANSA'DA POLİS BASKINI

Fransa polisi PKK/YPG'li teröristi yakaladı

Fransa'da eylem hazırlığında olan ve terör örgütü PKK/YPG saflarında çatışan Fransız teröristin polisin operasyonuyla yakalandığı bildirildi. 

Fransa polisi PKK/YPG’li teröristi yakaladı

PAdli polis uzmanı gazeteci,Dominique Rizet'in,BFMTV'de polis kaynaklarına dayandırarak yaptığı açıklamada, başkent Paris ile Toulouse bölgelerinde bomba yapımında kullanılan melzemeler tespit edildiğini, buna ilişkin 9 kişinin gözaltına alındığını ifade etti.

Gözaltına alınan kişilerin ifadelerinde "çok şiddetli eylem planı üzerinde çalıştıklarını ve polise yönelik suikast düzenlemek istediklerini" itiraf ettiğini belirten Rizet, yakalanan kişilerin arasında PKK/YPG saflarında çatışan Fransız asıllı Florient D'nin olduğunu kaydetti.

PKK/YPG SAFLARINDA ÇATIŞAN EĞİTİMLİ FRANSIZ TERÖRİST

Rizet, Fransız teröristin PKK/YPG için 10 yıl savaştıktan sonra 2018'de ülkesine döndüğüne dikkati çekerek polisin söz konusu şahsın Fransa'da da eylem hazırlığında olduğunu ortaya çıkardığını aktardı.

Gözalltına alınan şüphelilerden,Florient D. ile bir kişinin askeri bilgilere sahip olduğunu, bomba yapımında uzman olduklarını ve başkalarına da askeri eğitim verme kapasitesinde oldukları bilgisini paylaşan Rizet, şahıslara ait kamyonetin içinde bombalı yelek üretiminde kullanılan malzemeler tespit edildiğini söyledi.

Rizet yakalanan kişilerin profillerinin endişe verecek derecede tehlike arz ettiğini vurguladı.

Fransa, İç Güvenlik Genel Direktörlüğü (DGSI) salı günü Paris, Toulouse ve Dorogne bölgelerinde, eylemi hazırlığında oldukları şüphesiyle 30 yaşlarında 9 kişiyi gözaltına alndığını ve 7'sinin mahkemeye sevk edildiğini açıklamıştı.

Gözaltına alınan kişilerin ikisinin araç ve evlerinde yapılan aramada,terör eylemlerinde de kullanılan silah ve mühimmat çeşitleri bulunmuştu.

Bu kişilere terör eylemi hazırlığında olma suçlaması yöneltilmesi bekleniyor.

Haber,AA/Derlyen;YeniyurtHaber. 12.12.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın