Şu Farnsa'da Kaşınıyor

Şu Farnsa'da Kaşınıyor

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de meşru haklarına sahip çıkması Yunanistan

FRANSA'DAN DOĞU AKDENİZ'DE YENİ BİR PROVOKASIYON!

FRANSA'DA KAŞINIYOFransa'dan Doğu Akdeniz'de yeni provokasyonR!

Türkiye'ye karşı tehditkar adımlar atarak Doğu Akndeniz'deki gerilimi artıran Fransa.

Fransa'nının Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş'ın etrafında uçuş gerçekleştirerek, yeni bir provakasyona imza attı.

 

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de meşru haklarına sahip çıkması Yunanistan, Fransa ve Rum Kesimi'ni telaşlandırmaya devam ediyor. Paris yönetimi, bölgede gerginliği artıracak adımlarına bir yenisini daha ekledi.
Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune Türkiye-AB ilişkileri gündemiyle 24-25 Eylül'de toplanacak Avrupa Konseyi öncesinde istişarelerde bulunmak üzere Güney Kıbrıs'a gitti.Rum medyası, Fransız Bakan Beaune'nin seyahatini, 'yaşananları gözleriyle görmek istediği' şeklinde yorumladı.

YUNANLILARIN "NİKOS"U BİTMEZ

Beaune, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ve Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis ile bir araya geldi.

Beaune ikili görüşmede yaptığı açıklamada, Fransa'nın AB'nin Türkiye'ye yaptırımlar konusunda elindeki bütün enstrümanları kullanmaya hazır olması gerektiği söyledi.

YASAK BÖLGEDE PROVAKASYON UÇUŞU

Fransa'nın Avrupa Bakanı Clement Beaune ve Rum mevkidaşı Haralambos Petridis askeri helikopterle bölgede bulunan Yavuz Sondaj Gemisi'nin ve KKTC yönetimindeki Kapalı Maraş'ın etrafında uçuş gerçekleştirerek, yeni bir provakasyona imza attı.

Basına yansıyan Haberler.

Bu olaylardan sonra,aklımıza,"Şu Fransa'da kaşınıyor!",dememiz geliyor.

* * * 

ÖTE YANDA,ALTALYA'DA YİNE ORMAN YANGINI ÇIKMIŞ.

BU ORMAN YANGINLARI,HEP TÜRKİYE'DE.ANLAMIŞ DEĞİLİZ!..

ALMANYA,BAVYERA,ALPDAĞLARI HEP ORMANLIK.

BURALARDA BUNA BENZER YANGINLAR OLMUYOR.TABİİKİ,OLSUN İSTEMEYİZ.

Haber;dha;derleyen;YeniyurtHaberAjansı.19.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın