Steinmeir'in NSU Yorumu

Steinmeir'in NSU  Yorumu

Öte yanda,Köln'den gelen haber

Steinmeier'in NSU utancı!      Steinmeier’in NSU utancı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, 8'i Türk 10 kişinin öldürüldüğü NSU suikastları için “İğrenç cinayetler. Alman tarihinin kara sayfası” ifadelerini kullandı.KATLİAM YERİNDE AÇIKLAMA
NORVEÇ'E resmi ziyarette bulunan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, burada 22 Temmuz 2011 tarihinde bir ırkçının terör saldırısında ölen 77 insanın anısına olay yerine çiçek bıraktı. Norveçlilerin bütün kıtayı şoka uğratan terör saldırısından sonra ortaya koyduğu metaneti övdü. Steinmeier, "Terörün demokrasi, özgürlük ve dayanışma gibi değerlerimize zarar vermesine izin vermiyorsunuz" dedi.
'YABANCI DÜŞMANLIĞININ İFADESİ'
STEİNMEİER konuşmasında Almanya'yı sarsan ırkçı NSU terör cinayetlerine de değindi. 10 yıl önce 2000-2007 yılları arasında 8'i Türk 10 kişiyi katleden örgütün ortaya çıktığını belirten Steinmeier, "İğrenç NSU cinayetleri Almanya'da asla tolere etmeyeceğimiz bir yabancı düşmanlığının ifadesidir" diye konuştu. Cumhurbaşkanı cinayetleri, "Alman tarihinin karanlık sayfası" şeklinde yorumladı.
"IRKÇILIK KÖK SALMIŞ"
Türklere dönük 2000 ile 2007 yılları arasında işlenen seri cinayetlerin arkasında Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün olduğu ortaya çıkmıştı. NSU'nun beyin takımı, bir banka soygunundan sonra 4 Kasım 2011 tarihinde deşifre olmuştu.

ALMANLARI KARALAMAYA ÇALIŞAN KARA ELLERDE DEVREYE GİRMİŞ OLABİLİR.

ÖTE YANDA, TÜRK-ALMAN DOSTLUĞU

Türk-Alman dostluk sergisi açildiTürk-Alman dostluk sergisi

Almanya'nın Köln kentinde Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile Köln-İstanbul Kardeş Şehir Derneği iş birliğiyle hazırlanan Türk-Alman dostluk sergilerinin dördüncüsü açıldı. Köln-İstanbul Kardeş Şehir Derneği Başkanı Walter Kluth, iki şehir arasında kültür köprüsü kurduklarını söyledi. YEE Müdürü Yılmaz Bulut, amaçlarının sosyal bağları artırarak toplumları birbirine yakınlaştırmak olduğunu vurguladı. 

KÖLN'DEN GELEN DOSTLUH FAALİYETLERİ

İsmail Erel/SabahAvrupa/Derleyen;YeniyurtHaber/08.Kasim.2021

 

 

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın