SPD'den Filistin'i tanıma çağrısı

SPD'den Filistin'i tanıma çağrısı

CADEMARTORI, Almanya'nın, rehinelerin serbest bırakılması ve ateşkes şartıyla

AVRUPA PARLEMENTO SEÇİMLERİ,FİLİSİN'İ DE  HATIRLATTI

SPD’den Filistin’i tanıma çağrısı

Filistin'i tanıyan Avrupa Birliği (EG)ülkelerinin sayısı artarken, Almanya'dan da bu yönde çağrı yapıldı.

Hükümet ortağı vekiller, "Barış ancak bu yolla gelir"dedi

İSRAİL'İN Filistinlilere dönük saldırıları artık bardağı taşırdı. Koşulsuz olarak İsrail'in arkasında olduğunu açıklayan siyasiler, geri adım atmaya başladı.

AVRUPA Birliği ülkeleri arasında Filistin'i tanıyan ülkelerin artmasının ardından Almanya'da koalisyon hükümeti ortağı SPD'li vekiller, "Filistin'i  tanıyalım"dedi.

FEDERAL milletvekili Isabel Cademartori, "Filistin'in tanınması, Ortadoğu çatışmasına kalıcı bir siyasi çözüme doğru önemli bir ilk adım olabilir" diye konuştu.
CADEMARTORI, Almanya'nın, rehinelerin serbest bırakılması ve ateşkes şartıyla, ortak Avrupa girişimi kapsamında Filistin'in tanınmasını istedi.

TÜRİYE'NIN ÇAĞRILARI SES GETİRDİ(Yeniyurt)

ALMANYA DEVREYE GİRMELİ
SPD'Lİ vekil Ralf Stegner de federal hükümete Filistin'in tanınması için çağrıda bulundu. Stegner, "Barış ancak İsrail'in güvenliği ve Filistin halkının kendi kaderini tayin hakkı bir araya geldiğinde mümkündür. Bunu başarmak için Almanya'nın diplomatik olarak aktif şekilde devreye girmesi gerekiyor.

Bu tek taraflı ilerlemekten daha önemli" dedi.
TANIYAN ÜLKE SAYISI ARTIYOR SLOVENYA
Hükümeti, Filistin Devleti'ni 1967 sınırlarıyla, bağımsız ve egemen devlet olarak tanıma kararı aldı. Daha önce İspanya, Norveç ve İrlanda da Filistin'i tanıma kararı almıştı.

Fatih Yılmaz/01.06.2024

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın