Sonunda Pest dediler

Sonunda Pest dediler

Irkçı saldırılardan yorulan Anlı ailesi, 24 yıldır yaşadıkları Almanya'dan Türkiye’ye taşındı.

SONUNDA PES ETTİLER.Sonunda pes ettiler

Irkçı(faşist)ler, önce çocuklarını tartakladı. Sonra da evlerinin kapısını kırıp beyzbol sopalarıyla saldırdı.

 Irkçı saldırılardan yorulan Anlı ailesi, 24 yıldır yaşadık ları Almanya'dan  Türkiye'ye taşındı. 

ALMANYA'YI TERK EDİP TÜRKİYE'YE DÖNDÜLER
Almanya'nın Hannover şehrinde bağlı Schulenburg kasabasında yaşayan Diyarbakırlı Anlı ailesi, Almanya'yı terk edip İzmir'e yerleşti.

Irkçıların sürekli tacizine daha fazla dayanamayan aile, 24 yıl aradan sonra Almanya'dan Türkiye'ye döndü. Ailesi 20 Mart'ta yüzleri maskeli faşistlerin saldırısına uğrayan marangoz Seyfettin Anlı, " Korkuyu çocuklar hâlâ atlatamadı" dedi.

(ALMAN MAKAMLARINA ŞİKAYET ETSELERDİ (yHy )

"SÜREKLİ AYRIMCILIĞA UĞRUYORDUK'
Çocuklarının Almanya'da doğup büyümesine rağmen sürekli ayrımcılığa maruz kaldıklarını ve bunu psikolojik olarak kaldıramadıklarını belirten dört çocuk sahibi Diyarbakırlı Seyfettin Anlı, "İlk saldırıdan sonra bir başka kasabaya taşındık. Ancak aile olarak sonra Almanya'dan uzaklaşma kararı aldık. Bavulumuzu topladık İzmir'e döndük" diye konuştu.


"KİMSE YAKALANMIYOR"

İZMİR'de yeni bir hayat kurmak istediklerini belirten Anlı, "İlerde çocuklar tekrar Almanya'ya dönmek isterse değerlendireceğim. Almanya'da son yıllarda Türklere ve Müslümanlara yönelik çok saldırı oluyor. Ancak saldırı yapanlar ellerini kollarını sallayarak geziyor. Biz biraz da buna kızdık. Neden Türklere yapılan saldırılarda kimse yakalanmıyor" dedi.

"EN ZOR GÜNLERİ YAŞADILAR"
MART ayı başında 10 kişilik bir grup evin önüne geldi, ailenin 21 yaşındaki kızı Büşra Anlı'ya saldırdı, karnına tekme attı. Daha sonra sopalı, yüzleri maskeli dört faşist 20 Mart'ta ailenin evini bastı. Kapıyı kırıp eve giren saldırganlar evde yalnız olan Büşra (21) ile Muhammed'i (13) darp etti. Saldırıdan sonra kasaba halkı Türk aileye destek verip ırkçılara tepki gösterirken, SPD'li Belediye Başkanı Ramona Schumann saldırının ardından aileyi ziyaret edip, geceyi ailenin evinde geçirdi.

AlmanyaHaberleri

Mehmet  Uzun.20.04.2021

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın