Siz Olmasanız Biz...

Siz Olmasanız Biz...

Bavyera Eyaleti içişleri Bakanı Joachim Herrmann

SİZ OLMASAYDINIZ FAKİR OLURDUK.Siz olmasaydınız fakir olurduk

Almanya'nın Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, göçmenlerin başarısı ile gurur duyduklarını dile getirdi ve eyaletin göçmenlerle zenginleştiğini söyledi.

Türkiye'den göçün 60. yılı dolayısıyla Bavyera Eyalet Meclisi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Bavyera Eyaleti İçişleri Bakanı Joachim Herrmann, Türklerin başarısının gurur verdiğini söyledi. Başarının kolay gelmediğini ifade eden Bakan, "Başarı gökten inmedi. Artık öyle Türkler var ki bu başarıyı yakalayıp kendisinden söz ettirebilmek için gece gündüz çalıştı" diye konuştu.

KAFADAKİ SORU VALİZDEN AĞIRDI
BAVYERA'da çok sayıda Türk işveren, akademisyen, doktor, avukat ve polis olduğunu hatırlatan Hermann, "Tüm bunlar uyumun ve başarının birer güzel örnekleri. Onların başarısı ile gurur duyuyoruz" dedi. 60 yıl önce misafir işçi olarak Almanya'ya gelenlerin bilinmeyene yolculuk yaptığını dile getiren Hermann, ilk kuşağın kafasındaki soruların valizlerden daha ağır olduğunu söyledi.

EYALET İÇİN 
GURUR TABLOSU

MÜNİH BAŞ KONSOLOSU(soldan 4.) VE SİYASİLERDE KATILDI

ANADOLU AJAN MUHABİRİ(soldan 2.) GÖREVİNİ A.YEMEN'E DEVREDECEKTİ)
MÜNİH'te eyaletlerin uyum ve yabancılardan sorumlu komisyon üyeleri konferansına da katılan Herrmann, burada yaptığı konuşmada, "Eğer yabancı kökenli insanlar olmasaydı, Bavyera çok daha fakir olurdu. Uyum Bakanı da olarak, en yüksek istihdam sağlayan göçmen kökenli insanların ülke çapında Bavyera'da olmasından dolayı gurur duyuyorum" dedi.


EN AZ YABANCI İŞSİZ BAVYERA'DA
Herrmann, Bavyera'nın ülke çapında göçmenler arasında yüzde 6.6 ile en düşük yabancı işsizlik oranına sahip olduğunu vurguladı. Bakan, "Uyum, tüm insanları topluma dahil etmek ve katılımlarını sağlamak için devam eden bir görevdir. Bavyera bunu çok çeşitli projelerle teşvik ediyor" ifadelerini kullandı.

Mustafa Akbaba/İlyay Sakaoğlu.Münih.17.11.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın