Seehofer de şikayetçi

Seehofer de şikayetçi

Alman iç işleri bakanı

İslam'a saldırılar,barışa İslam’a saldırı barışa tehdittehdittir.

Almanya'dan sağduyulu bir ses yükseldi. 

İslam Konferansı'nda konuşan Almanya'nın İçişleri Bakanı Horst Seehofer, İslam ve Müslüman düşmanlığı toplumun barışını tehdit ettiğini söyledi

 ALMANYA, İSLÂM KONFERAN'SINDA KONUŞTU

Almanya İslam Konferansı'nda (DIK) konuşan Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Dresden, Nice, Paris ve Viyana'daki terör saldırılarının kendisini derinden sarstığını belirtti. Sağduyulu çağrıda bulunan Seehofer, terör saldırılarının, birlikte yaşamanın temellerini, ülkedeki yaşam tarzını ve dinlerin birlikte barış içinde yaşamasını tehdit ettiğini belirtti.

MÜCADELE EDİLMESİ GEREK
SEEHOFER, "Açıkça nefret ve şiddet ile de kendini gösteren Müslüman düşmanı tutumlar, ülkemizde hem Müslümanlar hem de toplumsal barış için tehdit oluşturmaktadır" diye konuştu. Aşırılığa karşı butün cephelerde mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Seehofer, "Bu, Almanya'da mevcut durumda en büyük tehdidi oluşturan aşırı sağcı ve ırkçılar için de geçerlidir" dedi.

NEFRET TOHUMU EKİYORLAR
AŞIRILARIN toplumu bölmek istediğini vurgulayan Seehofer, "Şiddet ve nefret tohumları ekiyorlar. Almanya'daki Müslümanların imamlarına ve otoritelere sesleniyorum, lütfen bizimle birlikte ve elinizde olan tüm imkânlarla bu fanatiklere karşı mücadele edin" dedi.

Bakan,Almanya'daki Müslüman dernek temsilcilerine saldırıları kınamalarından dolayı teşekkür etti.

TEMEL ARZU ALMANYA'DA İMAMLIK EĞİTİMİ VERİLMESİ
ALMANYA'DA Almanca dilinde imamların eğitilip yetiştirilmesinin temel istekleri olduğunu belirten Seehofer, imam eğitimi konusunda Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB) ve Osnabrück şehrinde ayrı bir model proje olarak başlatılan girişimleri memnuniyetle karşıladığını ifade etti. Seehofer, "Eğer imamların Almanya'da eğitilmesi isteniyorsa, o zaman devletin de bu meslek eğitiminin tanınması için gerekli şartları yerine getirmesi gerekiyor" ifadesini kullandı.

AYRICA,İMAMLARIN ALMANCA LİSANİ İLE EĞİTİM TALEBİDE YER ALIYOR.

Haber,AvrupaSabah.Franfurt/Derleyen;YeniyurtHaber. 12.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın