Saldırılar devam ediyor..!

Saldırılar devam ediyor..!

Ayrıca,Fransa'nın Nantes şehrindeki Türklere ait dukkanlarda saldırıya uğradı.

ALMANYA'DA Charlie Hebdo PROTESTOSU YASAKLANDI.Almanya'da Charlie Hebdo protestosu yasaklandı

Almanya'nın Frankfurt Şehrinde Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli yayınları nedeniyle Fransız Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla 7 Kasım Cumartesi günü yapılması planlanan gösterinin yasaklandığı belirtildi.

BİR TARAFTA ALMANYA,ÖTE YANDA FRANSA,USA/ABD'DE...

Almanya'nın Frankfurt şehrinde Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içerikli yayınları nedeniyle Fransız Charlie Hebdo dergisini protesto amacıyla 7 Kasım Cumartesi günü yapılması planlanan gösterinin yasaklandığı belirtildi.

Alman basınında yer alan haberlere göre,Frankfurt Belediye Meclisi,şehir den güvenlik işlerinden sorumlu Markus Frank'ın yaptığı açıklamada, cumartesi günü yaklaşık 200 kişinin katılması beklenen gösterinin Frankfurt'ta kamu düzeni ve güvenliği için tehdit oluşturduğunu savundu.

Fransa ve Avusturya'da meydana gelen terör saldırılardan sonra Avrupa'da, terör kurbanlarının yakınlarıyla birlikte yas tutulduğunu belirten Frank, "Tam bu sırada liberal ve dünyaya açık kentimizde hiciv dergisi Charlie Hebdo'ya karşı bir gösteri düzenlenecek olmasını tahammül edilemez buluyorum." ifadesini kullandı.

Frank, bunun terör saldırılarında hayatlarını kaybedenlerin yakınlarının duygularını da inciteceğini söyledi.

Toplanma hakkı ve ifade özgürlüğünün yüksek değerler olduğunu aktaran Frank, ancak toplumsal barış konusundaki sorumluluğun ve ortak değerlerin gerilimin daha fazla artmasına izin vermemeyi gerektirdiğini kaydetti.

BASINDA YER ALAN,CHARLİ HEPDO HABERLERİ

ÖTE YANDA,İKİ SALDIRI DAHA

Türkler hedefte! İki ülke iki alçak saldırı…

Dünyada Türk ve Müslüman düşmanlığı giderek artıyor başını gidiyor. Fransa ve ABD'de Türk restoranları, ırkçılar ve islam düşmanları tarafından çirkin saldırıların hedefi oldu.

İKİ BACAKLI VAHŞİ(WILDSCHWEIN)DOMUZLAR,SAHNEDE

Fransa'nın Nantes şehrindeki Türklere ait kasap dükkanı bir hafta içerisinde iki kez saldırıya uğradı.

Saldırganlar,son saldırılarında dükkana maddi hasar verirken, duvarlara “Türklere ölüm”, ”Erdoğan’a ölüm”, “Ülkenize geri dönün”, “Yaşasın domuz”,gibi ırkçı ve İslamofobik ifadeler yazdı. Saldırganların kimliği ise henüz belirlenemedi.

AFRİKA KITASINI KOLONİS,SÖMÜREN FRANSA,"FRANSA,FRANSIZLARA AİTTİR" SLOGANI ATIYOR.

BAŞINIZA,ERDOĞAN KADAR TYAĞSIN,PİS HERİFLER!

Pazartesi gecesi yapılan saldırıda ise saldırganlar, dükkanın kepengine “Erdoğan’a ölüm”, “Fransa Fransızlara ait” ve ”Türklere ölüm” gibi ırkı ifadeler yazmıştı.

Saldırının ardından yoldan geçen vatandaşlar ise dük kan sahibine destek olmak amacı ile dükkanın kepen gine “Bunu yazana yazıklar olsun. Yanınızdayız” ifadesini yazmışlardı.

Öte yanda,Fransa İçişleri Bakanı Gerarld Darmanin,Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Fransa'daki Ülkü Ocakları'nın faaliyetlerinin yasakladığını aktarmıştı.

BİR ALÇAK SALDIRI DA,ABD/USA'DA!

Los Angeles'ın Beverly Hills bölgesinde bulunan "İstanbul Cafe" adlı restorana çarşamba akşamı 20.30 sularında baskın düzenleyen 6-8 kişilik bir grup, restoranda bulunanlara saldırarak,etrafa hasar vermişti.

ERMENİ EŞKİYA,PİÇLERİ,TÂ BURALARA KADAR GELMİŞLER

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde yaşları 20-30 arası olduğu tahmin edilen saldırganların restoran çalışanlarına sandalye ile saldırdığı,işyerinde bulunan mobilya,bilgisayar ve diğer eşyaları kırıp döktüğü görülüyordu.

BU ERMENİ EŞKİYALARINA,BİR OSMANLI ŞAMARI ÇAKMAK LÂZIM.(yhy)

Restoran sahibi ve çalışanları, saldırganların Ermenice konuştuğunu, kendilerini ölümle tehdit ederek Türk ve Azerbaycan halkına da küfürler savurduğunu aktarmıştı.

Kaynak;AA.İHA/ Derleyen;Yeniyurt Haber.05.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın