Rizeli'ye virüs bulaştı

Rizeli'ye virüs bulaştı

Hollanda'da yayılmaya başladığında koronavirüse yakalanan ilk kişilerden olan Akın kardeşler

Hayat ile ölüm arasında 63 gün     Hayat ile ölüm arasında 63 gün

Koronavirüsü yenen Akın kardeşler;

 63 GÜN YAŞAM SAVAŞI VERDİK. BİR NEVİ YENİDEN DOĞDUK.

BİZ KURTULDUK AMA,BABAMIZI KAYBETTİK.

Hollanda'da yayılmaya başladığında koronavirüse yakalanan ilk kişilerden olan Akın kardeşler, yaşadıkları zor günleri basına anlattı.82 yaşındaki babalarının koronavirüsten öldüğünü yoğun bakımdan çıktıkları gün öğrendiklerini ifade eden Mahir (66) ve Lemi (64) Akın, "Biz bir nevi yeniden doğduk. Yürümeyi, konuşmayı, yemek yemeyi yeniden öğrendik. Kimse bu virüsü basite almasın" diye konuştu.

KARIŞIK DUYGULAR YAŞIYORUM

Assenfelt kasabasında yaşayan Rizeli Mahir Akın, "Virüse ilk ben yakalandım. 14 Mart günü hastaneye kaldırıldım. 63 gün yoğun bakımda ölüm kalım savaşı verdim. Yoğun bakımdan çıktığımda "Babam nerede?" diye sordum ve koronavirüsten öldüğünü öğrendim. Bir taraftan babamın ölümüyle kahrolurken diğer taraftan hayatta kaldığıma seviniyorum. Karışık duygular içerisindeyim" dedi.

DÜNYAYA YENİDEN GELMİŞ GİBİYİM

Babası Sait ile birlikte hastaneye kaldırılan Lemi Akın (64), "18 Mayıs günü taburcu oldum. Koronavirüs bizden babamızı aldı. Abim ve benimle de aylarca mücadele etti. Bu mücadeleden galip çıktık. İkinci kez dünyaya gelmiş gibi hisse diyorum. Ne olur bu hastalığı basite almayın. Kurallar millete saçma gelebilir, ama kuralların can kurtardığını hiç kimse unutmasın" şeklinde yaşadığı zor günleri aktardı.

* * * 

ÖTE YANDA İTALYA'DA...

VİRÜS HABERLERİ DEVAM EDİYOR

Kaynak;Sabah Avrupa,Fatih Özyar,Hollanda.Derlyen,Yeniyurt Haber Ajansı.27.08.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın