Restorant'a Uyarı

Restorant'a Uyarı

Tiyatro Frankfurt'a Walter Möller ödülü

LOKANTA/RESTORANT'IN KRİZİ Mİ OLUR?  DEMEYİNİZ...

Lüks restorana kriz ayarı

Enerji krizinin getirdiği fiyat artışı Almanya'daki restoranların ayarını bozdu.

En lüks restoranlar bile personele tasarruf eğitimi verme noktasına geldi.

Artan doğal gaz ve elektrik fiyatlarının yanı sıra enflasyon ve hayat pahalılığı Almanya'nın en lüks restoranlarında bile değişimi kaçınılmaz kıldı. Restoran sahipleri, maliyetleri düşürmek için bir dizi önlem almaya başladı. Bunların başında personele tasarruf eğitimi vermek gelirken, menüler de değişti. Balık ve et büyük ölçüde menüden çıktı.
UYARI YAZILARI ASILDI
MICHELIN yıldızlı restoranların da aralarında bulunduğu lüks restoranlar, yemeklerin neredeyse yüzde 90'ını yalnızca sebzelerle pişirmeye başladı.

Restoranlara, "Işıkları kapatın, suyu boş boş akıtmayın, gereksiz yere soğutmayı açık bırakmayın" şeklinde uyarı yazıları asıldı. Restoran patronları, "Mümkün olan her alanda tasarruf etmeye çalışıyor, enerji tasarruflu cihazlara yöneliyoruz" dedi. 

BAYERN EYALETİ'NDA BÖYLE BİR UYGULAMA YOKTUR.Tiyatro Frankfurt’a Walter Möller ödülü

ÖTE YAN DA,FRANFURT'TA TİYATRO

Tiyatro Frankfurt'a Walter Möller ödülü

İSA DEVEÇEKENİSA DEVEÇEKEN

FRANKFURT Belediyesi tarafından kamu yararına olağanüstü katkılarda bulunan inisiyatiflere, topluluklara veya gruplara verilen Walter Möller Ödülü'ne bu yıl Türklerin 2003 yılında kurduğu Tiyatro Frankfurt layık görüldü. 10 bin euroluk para da içeren ödülü, tiyatronun kurucusu Kamil Kellecioğlu aldı. Ödül töreninde Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer de bulunup ekibi tebrik etti. 

İlyay Oğuz Yeniyurt/18.11.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın