Radikal Camiler

Radikal Camiler

Radikal Cami olmaz ya

ÖSTERREICH/AVUSTURYA'DA RADİKAL(!) CAMİLER KİLİT

Radikal camiler kapatılacak

AVUSTURYA'NIN başşehri Viyana'da gerçekleşen terör saldırısının ardından İçişleri Bakanlığı, "radikal camilerin" kapatılması talimatı verdi.

"RADİKAL CAMİ OLMAZ YA.RADİKAL KİLİSE VAR MI?!"

Uyum Bakanı Susanne Raab ve İçişleri Bakanı Karl Nehammer, radikal cami derneklerinin kapatılacağını duyurdu.

Her iki bakan, kararın 700 binin üzerindeki Müslüman'ı temsil eden Avusturya İslam Cemaati Başkanı Ümit Vural ile yapılan kriz toplantısından sonra, alındığını belirtti.Devlet eliyle İslam düşmanlığı

ÖTE YANDA,TC.DİNAYET BAŞKANI BEYANATLARDA BULUNDU

"DEVLET ELİYLE İSLÂM DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR,YAZIK VE ÇOK AYIP..!"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Avrupa’da İslamofobinin birçok ülkede devlet politikası haline getirilmeye çalışıldığını söyledi ve “KARA PROPAGANDA YAPILIYOR” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş, Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu'nda yaptığı konuşmada, Avrupa'da İslam'a yönelik söylem ve girişimleri değerlendirdi.

Erbaş, "İslam düşmanlığına dönüşen İslamofobi birçok ülkede maalesef devlet politikası haline getirilmeye çalışılmaktadır. Camilerimiz ve Müslüman kardeşlerimiz ırkçı terör gruplarının hedefi haline getirilmektedir" diye konuştu.
SEVİYESİZ VE ÇİRKİN  SALDIRILAR
ERBAŞ, "Yaşanan bunalımlar karşısında belki de bazıları kendi çaresizliklerini perdelemek için zaman zaman pervasızca İslam'a saldırmaktadırlar. Özellikle Avrupa'da ahlak, insaf ve hukuktan yoksun bir şekilde İslam'ın muazzez elçisine, Peygamberine seviyesiz ve çirkin şekilde dil uzatılmaktadır. Camilerimiz ve Müslüman kardeşlerimiz ırkçı terör gruplarının hedefi haline getirilmektedir" ifadelerini kullandı.

İSLAM, İNSANLIĞIN UMUDU;TEK ÇIKIŞ YOLUDUR.
ALİ Erbaş sözlerini, "Bazı ülkelerde devlet eliyle ayrımcı ve ırkçı uygulamalar, esasen doğudan batıya dünyanın her yerinde huzur ve güveni arayan insanlığın umudu olan İslam'ın Avrupa'da yükselişini engellemeye yönelik bir amaçtır. İslam kelimeleriyle zihinlerde olumsuz tasvirler oluşturmaya yönelik kara propagandalarla önyargı duvarı örme çabasıdır" diye sürdürdü.

 CAMİYE TEHDİT VE HAKARET MEKTUBU 
ALMANYA'NIN Bavyera Eyaleti'ne bağlı, Dietenhofen'deki Sultanahmet Camisi'ne posta yoluyla hakaret ve tehdit mektubu gönderildi. Mektupta İslam'a ve Peygamberimize çirkin sözler sarf edildi.

Cami Derneği Başkanı Hüseyin Yağlı,mektubun posta kutusuna 5 Kasım günü Chemnitz mühürlü bir zarf içerisinde atıldığını dile getirdi. Yağlı, üç sayfadan oluşan mektupta karikatür krizi ve Viyana'daki saldırıdan da bahsedildiğini kaydetti.

ALLAH BU NASIPSIZ KULLARINA,HİDAYET NASIP ETSİN.(yhy)

BASINA YANSIYAN HAVADİSLER.

Haber;Mustafa Akbaba./Derleyen;YeniyurtHaber.09.11.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın