Putin'den Çağrı

Putin'den Çağrı

Erdoğan,"Batı nasıhat yapmayı bıraksın" dedi

PUTİN'DEN UKRANYA ORDUSUNA ÇAĞRI;İKTİDARİ ELE ALIN!Erdoğan,"Batı nasıhat yapmayı bıraksın'"

Rusya Devlet Başkanı Putin,Güvenlik Konseyi'nde Rusya-Ukrayna arasında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Putin, Rus askeri birliklerinin ne kadar etkili olduğunu görüyoruz. Rus ordusunun yaptıklarını takdir ediyoruz dedi. Ukrayna ordusuna seslenen Putin, “İktidarı elinize alın, sizinle daha kolay anlaşacağız" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin,Güvenlik Konseyi'nde Rusya-Ukrayna arasında yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Putin “Şehirlerin merkez kısımlarına Kiev de dahil olmak üzere mevcudiyet sağladığını görüyoruz. Sivillerin olduğu bölgelere saldırılmasını istiyorlar. ABD uzmanlarının eşliğinde yapıldığını biliyoruz. Kadınlarınızı çocuklarınızı insan kalkanı olarak kullanmalarına izin vermeyin.

Yabancı danışmanlardan,ABD'li danışmanlardan herhalde bilgi alıyorlar. Şunu söylemek istiyorum; kendinizi koruyun ve elinize alın hakimiyeti. Sizlerle bence iyi anlaşırız ama bu uyuşturucu bağımlısı insanlar ve neonazilerle, sizleri çevreleyen o pisliklerle tabi ki anlaşamayacağız.

PUTİN'DEN UKRAYNA ORDUSUNA DARBE ÇAĞRISI

Rusya Devlet Başkanı Putin, "Askerlerimiz halkımız ve anavatanımızın güvenliğini sağlamaktadır” dedi. Putin, Ukrayna ordusuna "iktidarı elinize alın, sizinle daha kolay anlaşacağız"dedi.

ÖTE YANDA...

ZELENSKİY'NİN ÇAĞRISINA PUTİN'DEN CEVAP,MÜZAKEREYE HAZIRIZ.

Ukrayna lideri Zelenskiy,dün sabah ülkesini işgal eden Rusya Devlet Başkanı Putin'e çağrıda bulunarak "Müzakere masasında bana katılmasını teklif ediyorum." demişti. Zelenskiy'e jet cevap geldi. Putin, "Üst düzey müzakereye hazırız" dedi.

Putin dün sabah saatlerinde Rus ordusuna saldırı emri vermiş, Ukrayna'nın birçok noktasını koordineli bir şekilde hedef alan askeri operasyonun düğmesine basmıştı.

Rusya'nın yoğun saldırıları ikinci günde de devam ederken Zelenskiy, Putin'e çağrıda bulunarak "Müzakere masasında bana katılmasını teklif ediyorum." diyerek açıklama yaptı.

PUTİN'DEN CEVAP GELDİ /EKİ DÜNYA ŞAMPİYONU KİLİÇKO KARDEŞLER

Çin devlet televizyonu CCTV,Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Çinli mevkidaşı Xi Jinping'e, Rusya'nın Ukrayna ile üst düzey görüşmeler yapmaya istekli olduğunu söylediğini bildirdi.

CCTV'ye göre Putin,  "ABD ve NATO uzun süredir Rusya’nın makul güvenlik endişelerini görmezden geldi, defalarca taahhüt lerinden caydı ve Rusya’nın stratejik alt çizgisine meydan okuyarak doğuya doğru askeri konuşlandırmayı ilerletmeye devam etti. Rusya, Ukrayna ile üst düzey müzakereler yürütmeye istekli" dedi.

Ayrıntılar geliyor…

BASINDA RUSYA-UKRANYA SAVAŞI*MERKEL'DEN PUTİN'E

İHA/YeniyurtHaber.25.02.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın