Putin'den açıklamalar

Putin'den açıklamalar

Putin'den Türkiye önerisi

TÜRKİYE GAZ MERKEZİ OLABİLİR.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin,Rusya Enerji Haftası adlı konferansta konuştu ve Putin'den önemli bir Türkiye açıklaması geldi. Avrupa'daki doğalgaz krizine değinen Putin, çözüm için Türkiye'yi işaret etti.
Kuzey Akım gazını Karadeniz'e yönlendirebileceklerini söyleyen Putin, "Türkiye'de Avrupa için büyük bir doğalgaz merkezi kurabiliriz" açıkla masını yaptı.

Rus lider "Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı enerji sorununu çözemez. Rusya, kışın dahil Avrupa’ya enerji sevkiyatına hazır, top onların sahasında" dedi.

Avrupa'ya gaz tedarik etmeye hazır olduklarını söyleyen Putin, Kuzey Akım boru hatları üzerinden gönderilemeyen enerjinin, Türkiye’ye kurulacak bir gaz dağıtım merkeziyle Avrupa’ya ulaştırılabileceğini söyledi.

Putin'in konuşmasından satır başları şöyle;

"Kırım’daki Kerç Köprüsü'ndeki terör eyleminin arkasında Ukrayna Özel Güçleri var. Kuzey Akım 1'e yapılan sabotaj, uluslararası bir terör eylemidir. Sabotajın arkasında, Rusya ile Avrupa arasında bağları kesmeye çalışanlar var.”

"AVRUPA'YA KIŞIN DA GAZ SAĞLAMAYA HAZIRIZ" 

Rusya, Avrupa'ye kışın da gaz sağlamaya hazır. ABD Avrupa"yı, sıvılaştırılmış gaz almaya zorlayabilir. ABD artık yüksek fiyattan gaz satışı yapabilecek. Petrol piyasalarına yönelik hiçbir müdahale, hiçbir rezerv kullanımı enerji sorununu çözemez.

"TÜRKİYE'DE BÜYÜK BİR DAĞITIM MERKEZİ KURABİLİRİZ"

Eğer Avrupalı ortaklarımız da kabul ederse, Kuzey Akım gaz kaynaklarını Karadeniz'e yönlendirebilir; Avrupa'ya gaz sevkiyatı için Türkiye'de büyük bir dağıtım merkezi kurabiliriz. Bu hamleler gaz arzının coğrafyasını genişletecek."

İHA/YeniyurtHaber/13.10.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın