Protestolar Yasaklanıyor

Protestolar Yasaklanıyor

Gösteriler de yasaklanıyor

EŞKİYA DEVLET İSRAİL'İ TELİN YASAKLANIYORGösteriler de yasaklanıyor

Filistin’de ölen çocukları ve sivilleri görmeyen Almanya, katliama sessiz kalmayıp sokağa çıkanlara da yasak getiriyor. Hamburg, Filistin yanlısı gösterileri yasakladı.

HAPİS CEZASI ÖNGÖRÜLDÜ
Cuma namazı çıkışında Filistin yanlısı gösterilere yasaklama getiren pek çok kentten sonra Hamburg Eyaleti, Filistin yanlısı gösterilerin yasaklandığını açıkladı. Yasağa rağmen gösteri çağrısında bulunan ya da organize edenlere, bir yıla varan hapis cezası ya da para cezası öngörüldü. Gösterilere katılanlar 500 euro'ya kadar para cezasına çarptırılacak. Söz konusu yasağın diğer eyaletlere de yayılması bekleniyor.ÇEVRECİ BAŞ HEDEFTE

Küresel iklim değişikliğine karşı (Fridays for Future) hareketinin Almanya sözcüsü Elisa Baş (22), yaptığı Filistin paylaşımından dolayı Alman medyası tarafından hedef alındı. Berlin'deki Filistin gösterisine katılan Baş, linç kampanyasından sonra Instagram hesabını arkadaşları dışındaki kişilere kapattı.

KULÜP İFADESİNİ ALACAK
Bayern Münih, Filistin'e destek mesajı yayınlayan oyuncusu Noussair Mazraoui'nin ifadesini alacak. Fas milli takımıyla Afrika'da bulunan Mazraoui ile açıklamasının ardından iletişime geçen kulüp, Münih'e döndüğünde konuyu futbolcuyla ele alacak.

Öte yandan Almanya Yahudiler Merkez Konseyi, Mazraoui'nin açıklamasından memnun olmadıklarını, kulübün adımlarını ise yerinde bulduklarını kaydetti.

Mustafa Akbaba/18.10.2023

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın