Porşe'nın Yazılımı

Porşe'nın Yazılımı

Dortmund şehrinde işçi ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Cihan Süğür

PORSCHE'NIN YAZILIMI TÜRK'E EMANETPorsche’nin yazılımı Fatsalı Cihan’a emanet

Alman otomobil üreticisi Porsche, araçların yazılımından sorumlu ekibinin başına Ordulu Cihan Süğür'ü getirdi.

Süğür, 3700 kişilik ekibi yönetecek, strateji geliştirecek.

İŞ TEKLİF ETTİLER
Dortmund şehrinde işçi ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Cihan Süğür (32), yükselişini sürdürüyor. IBM'in bursu ile bilgisayar mühendisliği öğrenimi gören ve dev şirketlerde çalışan Süğür, Porsche şirketinin Kurumsal Gelişim ve Strateji Birimi'nin genel müdürlüğüne getirildi. Süğür, "Porsche, 'Gelecekteki dijital stratejimizi sen belirle' diyerek iş teklif etti" dedi.


TEKLİF MEZUNİYET ÖNCESİ GELDİ
PORSCHE'nın 3700 kişilik yazılım şirketi MHP'de Strateji ve Şirket geliştirme şefi olan Süğür, "2020'de CIO Vakfı'nın CIO Young Talent Ödülü'nü aldım. Otto Beisheim School of Management'te (WHU) burs verildi. Mezun olurken Porsche, iş teklif etti. Anamın duası, babamın gölgesi, eşim ve çocuklarımın sevgisiyle elimden geleni yapmaya çalışacağım" diye konuştu.

DEV ŞİRKETLERDE ÇALIŞTI
PORSCHE'DE Taycan modelinin isim belirleme ekibinde de yer alan Süğür, "Çocukluğumdan beri bilgisayarlarla uğraşmayı seviyorum. 2009'da IBM'in desteği ile tam burslu bilgisayar mühendisliği okudum. Alman Demiryolları (DB) ile Olympus'un IT bölümünde çalıştıktan sonra Porsche'nin ilk elektrikli aracı Taycan ekibine dahil oldum. Ardından Volkswagen'de çalıştım" diye başarı hikayesini anlattı.


BİR ZAMANLAR FATÇALI KÖMÜNİSTLER;ÖZEREK İLAN ETMİŞTİLER. ASKERİYE MÜDAHALE ETMEK ZORUNDA KALMIŞTI. (yHy) 
HER YIL ORDU'YA FINDIK TOPLAMAYA GİDERİM
ORDU Fatsalı olan Cihan Süğür, "Her yıl köyümüze gider, fındığımızı toplar geri döneriz. Biz Karadenizliler, gurbette olsak dahi bunları yapmak zorundayız. Büyüklerimizden öyle gördük. Çünkü o topraklar bize dedelerimizden kaldı, sahip çıkmak zorundayız" diyor.

​​​​​​​

Çağlayan Aktürk./12.9.2022

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın