Polizei şiddeti

Polizei şiddeti

Almanya'da yine Polis şiddeti

ALMAN POLİSİ'NİN MÜDAHALESİ 

Almanya'da bir polis memurunun tutuklamak istediği 25 yaşındaki gence yaptığı müdahaleye sosyal medyadan tepki yağdı, işte o görüntüler…

Almanya'nın nın Pforzheim şehrine hafta sonu gerçekleşen olayda bir polis memuru tutuklamak istediği 25 yaşındaki gence sokak ortasında orantısız müdahalede bulundu. Olaya şahit olanlar o anları anında görüntüledi, polisin bu denli müdahalesine sosyal medyadan tepki yağdı.
Görüntülerde polis memurunun yere yatırdığı gencin kafasını diziyle bastırıp yumruk attığı görülüyor. Yanına gelen polislere aldırış etmeden gence orantısız güç uygulamaya devam eden polis, ‘‘Dur, şimdi dur!“ diye bağırırken yerdeki genç ise ‘‘Bırak beni!“ dedikten sonra polise hakaret ediyor.

POLİS MERKEZİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Pforzheim Polis Merkezinin olayla ilgili yaptığı basın açıklamasında gencin sarhoş olduğu, agresif tutumlar sergilediği ve yapılan ihbar üzerine de gözaltına alındığı duyuruldu. Zanlının ayrıca polis memurlarına saldırdığı ve yaralamaya çalıştığı söylenirken, bir polisin tutuklama esnasında yaralandığı ve operasyonu bırakmak zorunda kaldığı bilgisi verildi. Pforzheim Polisi Basın Sözcüsü Dirk Wagner de yaptığı açıklamada, "Videodaki polisin gencin direnişini basit fiziksel şiddetle sona erdirmeye ve genci gözaltına almaya çalıştığı görülüyor. Bu tür görev“ler genellikle bazı soruları gündeme getiren görüntüler üretir“ dedi.

SOSYAL MEDYA İKİYE AYRILDI
Sosyal medyayı ikiye ayıran olay sonrası, bazı katılımcılar gereksiz yere abartılı şiddet uygulayan polisin görevden uzaklaştırılması gerektiğini yazarken,bazıları ise görüntülerde olayın tamamının yer almadığı için kesin yargıya varılmaması gerektiğini paylaştı.

OKUYUCULARIMIZDAN TEPKİ GELDİ

İHA/YeniyurtHaber/Porazheim.26.10.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın