Polis bir Türkü daha

Polis bir Türkü daha

Almanya'da teröristlerin faaliyetine yasak geldi

POLIZEI KORKUSU SARDI

Polizei korkusu

Alman polisi, Frankfurt'ta salı günü öldürdüğü Türk'le ilgili dosyayı 24 saat geçmeden kapattı.

Öldürülen Trabzonlu Soner Atasoy'un ailesi ve komşuları, korkudan tek bir cümlelik açıklama yapamadı.

SALI günü yaşadığı eve gelen polisler tarafından öldürülen Soner Atasoy'un neden vurulduğu hala açıklığa kavuşmadı. Soner Atasoy'un ailesi konuyla ilgili açıklama yapmazken olayın yaşandığı bölgedeki insanlar da gazetecilere bilgi vermedi.

Atasoy'un yakınları ve komşuları, Basının olayla ilgili sorularını, "Görmedik, bilmiyoruz" gibi kısa cevaplarla geçiştirdiler.

CENAZESİ TRABZON'A GÖNDERİLDİ

Soner Atasoy dün gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı. Frankfurt'un Höchst semtinde bulunan İGMG Ehli Sünnet Camisi'nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazına, Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ile, Atasoy'un yakınları ve arkadaşları katıldı. Cenaze, namazın ardından, defnedilmek üzere Frankfurt'tan Trabzon'un Araklı ilçesine gönderildi.


BAŞKONSOLOS; "TAKİPÇİSİYİZ" DEDİ
Franfurt Başsavcılığı, Frankfurt Emniyet Müdürlüğü ve Eyalet Kriminal Dairesi ile temasta olduklarını belirten Erdem Tunçer, "Konunun açıklığa kavuşturulması ve şeffaf bir inceleme yapılmasını beklediğimizi ifade ettim" dedi. Tunçer konuşmasında aynı zamanda bugün Hessen İçişleri Bakanı Peter Beuth ile görüşeceğini ve beklentilerini ileteceğini söyledi ve konunun takipçisi olacağını belirtti.
KONUŞANIN BAŞI DERDE GİRİYOR/ HEP AYNI NAKARAT."ELİNDE SİLAH VARDI!"
ALMANYA hep üst düzey demokrasisiyle övünüyor. Ancak süper yetkilerle donatılan polislerin özellikle yabancılara uyguladığı aşırı şiddet, demokrasi ve insan hakkı ihlali sayılmıyor. Yargılanmayacağını bilen polisler insanlara saldırıyor, cinayetler işliyor. Mağdur ya da maktuller için "Elinde silah vardı, polise saldırdı" diye iki cümlelik açıklama yapılıyor. Bunu herkes doğru kabul ediyor. Resmi bilgileri sorgulayanlar ise itibarsızlaştırılıyor, işini kaybedebiliyor. Bu yüzden herkes sessiz kalmayı tercih ediyor.

ÖTE YANDA TERÖRİST PAÇAVRA/BAYRAĞI DA YASAK

PKK paçavrası resmen yasak

Ceza yasasını güncelleyen Almanya'da artık PKK paçavra ve sembolü taşıyan suç işlemiş sayılacak. Yasa dini hakarete cezanın önünü de açtı

YASA TASARISI KABUL EDİLDİ
ALMANYA'DA Federal Meclis, ceza yasalarında önemli değişiklikleri öngören yasa tasarısını kabul etti. Değişiklik, ülkede Hamas'ın bayrak ve sembollerini de kapsıyor.

Bundan böyle Avrupa Birliği(EG)'nin  terör listesinde yer alan örgütlerin bayrakları yasak kapsamında olacak. Böylece PKK paçavraları da resmen yasak kapsamına alınmış oldu.
NEFRET SUÇUNA AĞIR CEZA
YAPILAN değişiklikler kapsamında dini hakaretlere de ceza verilmesi öngörülüyor. Ayrıca cinayet, soykırım veya savaş suçları gibi olaylarda bundan böyle yeni delillerin ortaya çıkması durumunda kişinin ikinci kez yargılanmasının önü açıldı. Yürürlükte olan yasada kişinin aynı suçtan ikinci kez hüküm giymesi mümkün değildi. 

Cengiz Deveçeken/İbrahim Taş/İlay Sakaoğlu/25.06.2021

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın