Papaz sonunda gerçeği fark etti

Papaz sonunda gerçeği fark etti

İsveçli papaz,sonunda hakk dinini seçti

İsveçli papaz İslâm'ıyeti  seçti   

İsveç'in Jönköping şehrinde 30 yıldır papazlık yapan 76 yaşındaki Leif Skjetne isimli adam,mülteci bir çocuğun kendisini etkilediğini belirterek Müslüman olduğunu açıkladı.

 YILLARIN LEİF'İ AHMET ADINI ALDI.DARISI DİĞERLERİN BAŞINA

İsveç'te yayın hayatını sürdüren Dagens gazetesine açıklamalarda bulunan Skjetne, ''2 yıl önce Fas'a yerleşerek adımı Ahmet olarak değiştirmiştim. Geçen ay da Müslüman olmaya karar verdim.'' ifadelerini kullandı.

"MÜLTECİ, ÇOCUKLAR HAYATINI DEĞİŞTİRDİ"

İsveç Kilise Birliği'ne istifasını sunduğunu aktaran Skjetne, 2015 yılında 18 yaşındaki bir sığınmacı çocuğun İsveç'te bakımını üstlendiğini, onunla birlikte hayatının değiştiğini dile getirdi.

''MÜSLÜMAN OLMAYA KARAR VERDİM, ÇÜNKÜ...''

Faslı sığınmacı çocuğun 2018 yılında sınır dışı edildiğini ve onun arkasından Fas'a yerleşme kararı aldığını vurgulayan Skjetne, şunları kaydetti:

"Önce Müslüman olmayı düşünmedim, Fas'a yerleştiğim için adımı Ahmet olarak değiş tirmiştim. Adımı değiştirdikten iki yıl sonra da araştırarak Müslüman olmaya karar verdim.",şeklinde açıklamalrda bulundu.

BÜTÜN,MAL, MÜLKÜNÜ SATTI VE DE...

Skjetne, İsveç'teki bütün malını, mülkünü sattığını belirterek, hayatının geri kalan dönemini Fas'ta geçireceğini bildirdi. 

yhy olarak,darısı diğer dostlarımızın başına.

(AA) Basına yansıyan haberler. 11.03.2010
 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın