Ölüme terk ettiler

Ölüme terk ettiler

Öte yanda, 4 aylık Ömer Kürşat Gece, SMA tip 1 hastası.

"Annemi ölüme terk ettiler",feryadı!

Hastalık kasası, 24 saat yoğun bakıAnnemi ölüme terk ettilerma ihtiyaç duyan Fatma Yumuşak'ın tedavi ödemelerini durdurdu.

İsyan eden kızı, “Annemi ölüme göndermek istiyorlar” dedi

YUMUŞAK'A,SERT MUAMELE!

Almanya'nın Mülheim an der Ruhr şehrinde yaşayan ve 10 yıldır Parkinson hastası olan 67 yaşındaki Fatma Yumuşak,ayakta kalma mücadelesi verirken hastalık kasasından şok eden haber geldi.

Yumuşak'ın kızı Adalet Demircan (29), "Annem artık tükürüğünü yutamamaya başladı. Sigortadan bakıcı talep ettik. Kabul görmediği gibi hastane masrafları da kesildi" ifadelerini kullandı.
HASTANE TEDAVİYE YANAŞMIYOR.

*KORONAKRİZİ,KASALARADA KRİZ GETİRDİ (yhy)
DOKTOR ve hastane raporlarına rağmen sigortanın bakıcı talebini geri çevirmesine anlam veremediğini ifade eden Demircan, "Hastanede annemin her gün tükürüğü çekilmesi gerekiyor. Sigorta üstlenmediği için annemin tükürüğünü ben çekmek zorunda kalıyorum. Akciğerine kadar tükürüğü çekilmezse havasız kalıyor. Hastane sigortanın tüm ödemeleri dondurduğunu söylüyor ve tedavi etmiyor" dedi.

DURUMU KABULLENMİYORUM
ANNESİNİN vücudunda yaralar oluştuğunu da belirten Demircan, "Yaranın iltihabının da çekilmesi gerekiyor. Bu işlemi de sigorta üstlenmiyor. Üstelik sigorta baskı ile annemi ölümden önceki son durak olan palyatif bakıma zorluyor. Oysa annem yoğun bakıma ihtiyaç duyuyor. Bilinci yerinde. Sigorta annemi ölüme göndermek istiyor, ancak ben bu durumu kabullenmiyorum" ,adeta isyan etti.

* * * 

ÖTE YANDA,KÜRŞAT'DA YARDIM BEKLİYOR

4 aylık Ömer Kürşat Gece, SMA tip 1 hastası.Talihsiz bebek için Almanya'da yardım kampanyası başlatıldı.

Kürşat da yardım bekliyor

İstanbul Hadımköy'de yaşayan,Samsunlu Nesibe ve Seyhattin Gece çiftinin dört aylık oğulları Ömer Kürşat, SMA tip 1 hastalığına yakalandı.

Kısa süreli ve etkili tedavi için ABD'de bulunan 2,1 milyon euroluk Zolgensma adlı ilacın alınabilmesi için kampanya başlatıldı.

İNTERNETTEN ARAŞTIRDIK,ÇOK PAHALI BİR İLAÇ. UCUZUNU,ALMANYA ÜRET MEYE BAŞLAMIŞ.BU DA İYİ BİR HABER OLMALI.(yhy)

("Schwerkranke KleinkinderWas hinter der Verlosung eines Millionen-Medikaments steckt!.."

Eine Dosis Zolgensma kostet mehr als zwei Millionen Dollar. Ab Montag verlost der Novartis-Konzern 100 Spritzen des Mittels gegen eine tödliche Muskelkrankheit. Großzügige Geste - oder unethische Marketingstrategie?")

Ömer Kürşat'ın Almanya'nın Essen şehrinde yaşayan amcası Alparslan, "Kampanyaya yardımsever desteği bekliyoruz" dedi.

Anne, "Oğlumun durumunu gördükçe üzüntümüz katlanıyor. Allah kimseyi sağlıkla imtihan etmesin.Çok zorlu bir süreç ama Ömer Kürşat'ın bu şansa erişmesi için var gücümüz ile çabalıyoruz" diye konuştu.

Bize gelen haberler.

Cengiz Parlayan.Mülheim*29.09.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın