Okyanusların Rengi Değişmeye Başladı, İşte Nedeni

Okyanusların Rengi Değişmeye Başladı, İşte Nedeni

MIT tarafından yapılan son araştırmalarda, Kutup Bölgesi'nde bulunan suların yeşil renge dönüşmeye başladığı görüldü.

2010 yılından bu yana ıklım değişikliği,fark edilir hale geldı

iklim değişikliğinin artık bir masal dan ibaret olmadığı,havaların dengesiz olmasından anlaşılmaktadır.Artık,gerçekleri siyasilerde ciddiye almaya başladılar,bu konuda mesajlar veriyorlar.

Bazı sivil toplu teşilatları da yürüyüşler, sologanlar atiyorlar.

Kutup bölgelerindeki buz erimelerinden sonra, şimdi de MIT tarafından yapılan araştırmada, okyanus sularının renk değiştireceğini öğrendik. Üstelik bu renk değişimlerinin gerçekleşmeye başlamış olması ise, konunun aciliyetini gözler önüne seriyor.

Apollo 17 ekibinin daha önceden çekmiş olduğu bazı görüntüler Dünya'nın aslında ne kadar da hızlı bir değişime uğradığını gösteriyor.

 BAŞKA GEZEGENLERE GİTSEKTE, ORALARIDA BU HALE GETİRİZ.

Normal şartlarda, kutuplardaki okyanusun çok daha mavi olması gerekir. Son gelen uydu raporlarına göre; kutuplarda sıcaklığın artması ile birlikte, okyanus rengi de gittikçe yeşile doğru dönüşüyor.

Bazı bilim adamları iklim değişikliğinin daha çok atmosfer içerisinde etkili olacağını söylese bile, görünen o ki; okyanuslar da en az atmosfer kadar etkilenecek.

Kutuplarda sıcaklığın artması ile birlikte, fitoplanktonlar bu bölgeye doğru göç edecek ve böylece bu bölgedeki Güneş ışınlarını absorbe ederek yayacak. Böylece kutup okyanusları, daha yeşil bir görüntü kazanacak.

* * * 

Dünya ve biz insanlar...

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın