Okul Gezisinde

Okul Gezisinde

Dövülen öğrenciye suçlu muamelesi

DÖVÜLEN TALEBE SUÇLU MUAMELESI YAPILDIDövülen öğrenciye suçlu muamelesi

Sınıf gezisinde bulunan dört Müslüman öğrenci,ırkçı Alman baba ile oğlunun saldırısına uğradı. Bir öğrencinin çene kemiği kırılırken, polis, öğrencileri suçlu gibi sorguladı

Berlin'deki Ferdinand Freiligrath okulunun 8. sınıf öğrencileri 12 Haziran'da Cuxhaven'e sınıf gezisine gitti. Öğrenciler şehirde gezerken, üzerinde telefon bulunan bir motosiklete yaklaştı. Öğrencilerin telefonu çalacağını düşünen bir Alman (62) ile oğlu (30), bağırıp hakaret etmeye başladı. Korkup kaçan öğrencileri ırkçı Almanlardan biri motosikletle, diğeri koşarak kovaladı.
KASKLA VURDU
Köşeye sıkışan gençlerden birini 62 yaşındaki saldırgan yere fırlatarak kaskı ile yüzüne vurdu ve ağır yaraladı. Çenesi kırılan öğrenci ağzı burnu kan içinde kalırken, saldırganlar polis çağırarak öğrencilerin hırsızlığa teşebbüs ettiğini söyledi. Polis, öğrencinin birinin ağır yaralı olduğunu görmesine rağmen gençleri suçlamaya başladı. Öğretmenler olaya tanık olunca, polisin tutumu hakkında şikâyetçi oldu.

BUNA,HAKKINIZ YOK
Emniyete giden öğretmen, şikayette genç saldırganın kimlik bilgilerinin kayıt altına alınmadığını fark etti ve buna itiraz etti. Aynı zamanda polisin ırkçı söylemlerini de dile getiren öğretmen, "Kanaması olan öğrenciye yardım etmek yerine onu sorguladılar" dedi.

Öğretmen, "Polisler gençlere dönük ırkçı söylemlerde bulundu. 'Sizin burada hiçbir hakkınız yok' ve 'Bu genç yaşına rağmen ne kadar kriminalsiniz' dedi" diye konuştu.
POLİSE SORUŞTURMA
Çocuğu döven Alman, "Evet, ben vurdum" demesine rağmen polisin bu bilgiyi ve genç saldırganın kimlik bilgilerini de kayıt altına almadığı ortaya çıktı. Olaydan sonra okuldan bir açıklama geldi. Açıklamada, öğrencilerin resmen bir ava maruz kaldığı kaydedildi ve, "Vahşi şiddeti kınıyoruz, olayın aydınlatılmasını istiyoruz" denildi. Emniyet, polisler hakkında disiplin soruşturması açıldığını bildirdi.

SabahAvrupa/23.06.2023/Cuxhaven.

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın