Oğlum demek yasak!

Oğlum demek yasak!

Adaletin bumu dunya?!

OĞLUM DEMEK YASAK BİLE YASAKOğlum demek bile yasak

Almanya'nın Duisburg şehrinde yaşayan ve annesinin kollarından koparılarak eşcinsel(ibne) bir çifte verilen Emir bebeğin annesi Aygül Küçükbıyık'tan sonra babası Mustafa Yolal, gençlik dairesine sert tepki gösterdi.

DEVREYE ATEÇE,KONSOLOSLUK GİRMELİ

Almanya,Türk bebeği eş cinsel çifte vermişti! Türkiye harekete geçti

Alman devleti tarafından 10 aylık bebekleri ellerinden alınıp eş cinsel bir çifte verilen Türk aile için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, Alman mercileriyle irtibatta olduklarını söyledi.

ALMANYA'DA,AVRUPA'DA YAŞANAN OLAYLAR

Almanya'da yaşayan Aygül Küçükbıyık ve Mustafa Yolal, 10 aylık bebekleri Emir’in devlet tarafından ellerinden alınıp eş cinsel bir çifte verildiğini söylemişti. Türk kimliği taşıyan küçük oğlu için yetkililerden yardım isteyen anne Küçükbıyık "Alman Gençlik Dairelerinin amaçları elimizden çocuklarımızı almak. Kalan aileler baskı altında ve tehdit ediliyor. Psikolojik problemlerim olduğunu söyleyip çocuğumu aldılar. Çiftin oğlumu kiliseye götürmesi serbest ama benim onunla Türkçe konuşmam yasak. Bebeğimi ayda bir kere görüyorum. Eşimin görüşmesi ise yasak. Yetkililerden yardım bekliyoruz" dedi.

Bu durumdan haberdar olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, bebeğin koruyucu aileye verilmesi sebebiyle yaşanan problemle ilgili olarak sürecin en başından itibaren takip edildiğini belirtti.

"TÜRK AİLE ÖNERİSİNDE BULUNDUK"

Açıklamada "Yıllardır üzerinde çalıştığımız ve yaygınlaştırılması için de Alman mercileriyle irtibatta olduğumuz Aile Ataşeliğimiz aracılığıyla, yetkili kurumlarla ilk andan itibaren temas halindeyiz. Bu süreçte, ailesinden alınan bebeğimiz için iki gönüllü koruyucu Türk aile önerisinde bulunduk. Talebimizle ilgili olarak sürecin olumlu şekilde sonuçlanacağını umut ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Bebeğinin Türk ve Müslüman bir aileye verilmesini isteyen baba, "Bu karara karşı davacı olacağız. Çocuğumun eşcinsel çiftle kiliseye gitmesi serbest, Türkçe konuşması yasak" dedi.
"CEZA VERİRLER"
YOLAL, "Bırakın annesinin Türkçe konuşmasını, oğlum demesi bile yasak. Benim görüşme yasağım var. Annesi ayda bir kez görebiliyor. Ben de babalığı tanıttıktan sonra görebileceğim. Bunlar Almanya'da aile olarak kabul ediliyor. Aileyi kötülememiz suç. Bu aile olamaz dersek bir ceza yaptırımı ile karşı karşıya kalacağız" diye konuştu .

Osman Sakaoğlu/24.8.2022

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın