Nazilere geçit yok!

Nazilere geçit yok!

Karşılarına halktan bin kişi çıktı ve Neo-Nazilerin yürüyüşünü durdurdu.

Worms'ta Nazilere geçit yok..!Worms’ta Nazilere geçit yok

50 Neo-Nazi Almanya'nın Worms şehrinde yürüyüş için izin aldı.

Karşılarına halktan bin kişi çıktı ve Neo-Nazilerin yürüyüşünü durdurdu.

DÜNYADA YAŞANAN IRKÇI,FAŞIST  OLAYLAR

Dünya,ABD'de George Floyd'un polis tarafından öldürülmesiyle ırkçılığı tartışmaya başlarken, Almanya'nın Worm kentinde 50 Neo-Nazi sokağa çıkıp yürüyüş yapmak istedi.

Koblenz Yüksek İdare Mahkemesi'nin Neo-Nazilerin, "Almanya'nın Geleceği" adı altında yürüyüşüne izin verilmesi sonrası faşistler Worms'ta yürüyüşe geçti.

"DEFOLUN, SİZİ İSTEMİYORUZ!.. "
50 kadar Neo-Nazi'nin şehirlerine gelmesinden rahatsız olan Worms halkı, bin kişi ile yürüyüşün olacağı alana barikat kurdu.

Irkçılık karşıtları, "Naziler dışarı. Kentimizde ırkçıları istemiyoruz. Defolun" sloganları attı.

Nazilerin yürüyüşünü engellemek isteyenlere polisin biber gazı kullanması dikkat çekti.

* * * 

  * ÖTE YAN DA...

NSU'nun yarası hala kanıyor!..

Faşist NSU terör örgütünün davası üç yıl önce kapatıldı. Köln’deki bombalı saldırının üzerinden 16 yıl geçti.

NSU'nun geride bıraktığı yara ise hâlâ çok taze ve kanıyor

Almanya, son günlerde ırkçılık ile yüzleşirken, ülkede ortaya çıkan ve 8'i Türk 10 kişiyi katleden NSU terör örgütünün mağdurlarda açtığı yara hala tazeliğini koruyor.

NSU tarafından 9 Haziran 2004 günü Köln'de Türk esnafın yoğun olduğu Keup Caddesi'nde gerçekleşen bombalı saldırıda yaralanan Hasan Yıldırım, "Saldırı bizde çok derin ve kapanmayan bir yara bıraktı" diye konuştu.

HER GÜN O ANI HATIRLIYORUZ
SALDIRIDA yaralanan 22 kişiden biri olan Yıldırım, "Saldırının izi kuaför dükkânı mızın girişinde hala duruyor. Dükkâna her giriş çıkışımızda bombanın açtığı deliği görüyor, olay gününü hatırlıyoruz. Tedirginliğimiz ise sürüyor. Çünkü NSU çevresindekiler ortaya çıkarılmadı. NSU davasından tatmin edici ceza çıkmadı. Yeni bir saldırı endişesini hep taşıyoruz" diye konuştu.

YILDIRIM,"SALDIRININ İZİ DUVARDA DURUYOR."DİYEREK PARMAĞI İLE GÖSTERDİ.
CADDEDE kuaför dükkanı işleten Özcan Yıldırım, "Üzerine bomba yerleştirilmiş bisiklet dükkanımın önüne kondu. İçeride çok sayıda müşteri vardı ve yaralandı. Yaralananlardan biri de kardeşim Hasan oldu. O günün izleri caddede hala duruyor" dedi.

DOSYA KISA SÜREDE KAPATILDI.

OLAY,16 YIL ÖNCE OLMUŞTU
NSU terör örgütü,16 yıl önce caddede boru tipi bombalı saldırı gerçekleştirdi. Bir bisikletin arkasına yerleştirilen çivili bomba uzaktan patlatıldı. Saldırgan iki bisiklet ile caddeye geldi. Birini bırakıp diğeri ile uzaklaştı. Bu anlar, yan caddede güvenlik kamerasına yansıdı, ancak dosya kısa zaman sonra kapatıldı. Patlamada bazıları ağır, 22 kişi yaralanmıştı.

* * *

Almanya'ya yakışmayan hadise,olaylar.

Fatih Yılmaz./Osman Sakaoğlu. *Avrupa/Almanya.15.06.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın