Nazi katlıyamını ve de...

Nazi katlıyamını ve de...

Hâlâ kin,nefret,peşindeler.Bunları sahaya sürenleri bulmak lâzım

Nazi katliamını muhbir önledi

Terör saldırısı planladıkları gerekçesiyle 14 Şubat Cuma günü gözaltına alınan Neo-Nazilerin,doğrudan camileri basıp katliam yapmak istedikleri ortaya çıktı

Nazi katliamını muhbir önledi

Almanya'da 14 Şubat günü 13 ayrı yere düzen lenen baskında gözaltına alınıp daha sonra mahkeme kararıyla tutuklanan 12 Alman'ın korkunç terör planları ortaya çıktı.Neo-Nazilerin, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde geçen yıl gerçekleştirilen cami katlia mının bir benzerini yapmak üzere olduğu öğrenildi. Camilere dönük katliamı, plandan haberdar olup güvenlik birimlerini arayan bir polis muhbiri engelledi.
ARAŞTIRMA DA,SİLAH BULUNDU

BUNLARIN ARKASINDEKİ GÜCÜ BULMAK LAZIM. BU GENÇLERİ KULLANIYORLAR.
YAŞLARI 31 ile 60 arasında değişen zanlıların evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ele geçirildi. Örgütün liderliğini Augsburg yakınlarında bulunan, Mickhausen kasabasında yaşayan Werner S.'nin (53) yaptığı öğrenildi. Örgütün diğer üyeleri Michael B., Thomas N. ve Tony E. gibi, destekçiler Thorsten W., Wolfgang W., Markus K., Frank H., Marcel W., Stefan K. Ulf R. ve Steffen B. de tutuklandı.

"ÇOK TEHLİKELİLER" GÖZDAĞI VERMEK İSTİYORLAR!..
İNTERNET üzerinden birbirleriyle iletişime geçen terör zanlılarını takibe alan 40 kişilik özel polis ekibi, grubun içine bir muhbir sokmayı başardı. Teröristler 8 Şubat'ta Minden şehrinde buluşma kararı aldı. Toplantıya muhbir de katıldı ve polise, "Bütün planlarını öğrendim. Yarı otomatik silahlarla camilere baskın düzenleyip,mümkün mertebe çok sayıda Müslüman öldürmek istiyorlar. Çok tehlikeliler" dedi.
MÜLTECİLER DE HEDEFTE
BU ihbar üzerine polis harekete geçti ve savcılığın talimatıyla baskınları düzenledi. Teröristlerin sadece camilere ve Müslümanlara değil, aynı zamanda siyasilere ve mültecilere de suikast düzenlemek suretiyle kamu düzenini yıkmak istediği belirtiliyor. Yeni Zelanda'da geçen yıl bir Neo-Nazi, camilere düzenlediği saldırıda 51 kişiyi öldürüp, bir o kadar insanı da ağır yaralamıştı.

*Bu zavalılara,hidâyet diliyoruz.yhy.

ÖTE YANDA,BİR BAŞKA HADİSE

Suikast timine operasyon

Almanya'da Müslümanlar ile göçmenlere suikast hazırlığı yapan faşist örgüte operasyon düzenlendi. İç savaş çıkarmayı hedefleyen şüphelilerden 12’si tutuklandı. Tutuklananlardan biri polis.

Suikast timine operasyon

EŞ ZAMANLI BASKINLAR

Baskınlar,Baden Württemberg,Bavyera,Aşağı Saksonya, Kuzey Ren Vestfalya, Rheinland Pfalz ve Saksonya Anhalt eyaletlerinde toplam 13 yere gerçekleştirildi. Baskınlar kapsamında 5 şüpheli ile bu kişilere destek veren 8 kişinin evlerinde arama yapıldı, birçok malzemeye ve silaha el kondu. Suikast hazırlığındaki 13 kişiden 12'si tutuklandı. Örgüt liderinin Augsburg bölgesinde yaşayan 53 yaşındaki Werner S. olduğu belirtildi.
Ç SAVAŞ İSTİYORLAR" MIŞ!..
FARKLI şehirlerde yaşayan bu kişilerin internet üzerinden "Müslümanlara, mültecilere ve siyasilere suikast düzenlemek için bir araya geldiği" kaydedildi. Planın detaylandırılmadığı, ancak suikastlerle Almanya'nın kamu ve toplumsal düzeninin hedef alındığı belirtiliyor. Bu kişilerin "iç savaşa benzer" bir ortam oluşturmayı hedeflediklerini bildiren başsavcılık, 5 kişinin kamu düzenini yıkma planı yaptığını açıkladı.

EYLÜL 2019'DA BAŞLADILAR
TUTUKLANAN diğer 8 kişinin de maddi destek, silah temin etme ve gelecekteki suikast ve saldırılara katılıp destek sözü verdiği belirlendi. Yaşları 20 ile 53 arasında değişen suikast timi üyelerinin Eylül 2019'dan bu yana faal olup planlar yaptığı öğrenildi. Müslümanları katletmek isteyen grubun bir chat grubunda suikast fikirleri üzerine konuşup kendi yaptıkları silahların fotoğraflarını paylaştığı belirlendi.

   *BİRİ POLİS ÇIKTI!..

BU paylaşımların, Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın dikkatini çektiği için savcılığa haber verildiği belirtiliyor. Baskınlar kapsamında Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Polis Teşkilatı'nda bir "idari görevli" görevden alındı. Eyalet İçişleri Bakanı Heribert Reul, tutuklanan kişiler arasında bulunduğu belirlenen polisin atıldığını duyurdu. Irkçıların kimleri hedef aldığı bilinmiyor. Savcılık, isim açıklamadı.

"CAMİLERİ KORUYUN" ÇAĞRISI GELDİ
ALMANYA Müslümanlar Merkez Konseyi Başkanı Aiman Mazyek, camilerin daha iyi korunmasını talep etti. Geçtiğimiz günlerde beş ayrı camiye bomba ihbarı yapıldığını hatırlatan Mazyek, "Kuzey Ren Vest falya Eyaleti'nde bunlar neredeyse her hafta meydana geliyor. Camilerin duvarlarına çizilen gamalı haçlar veya birçok saldırı, başkaları tarafından örnek alınmasın diye bildirilmiyor bile" dedi. Bu saldırıların cemaatlerde endişeye yol açtığını kaydeden Mazyek, "Daha iyi koruma tedbirlerine ihtiyaç var. Mesela camilerin önünde daha fazla polis olması" diye konuştu.

DAHA DÜN,CUMHUR BAŞKANI F.W.STEİNMEİER UYARILARDA BULUNMUŞTU.

Basına yansıyan haberler. Almanya.17.02.2020*[email protected]

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın