Müslümanlara hoşgörülü olun

Müslümanlara hoşgörülü olun

Müslümanlara hoşgörülü olun

ALMANYA'NIN ESKİ CUMHUR BAŞKMüslümanlara hoşgörülü olunANİ WULFF,RAMAZAN MESAJI VERDI

Almanya'nın eski Cumhurbaşkanı Wulff, ülkedeki Müslümanlara karşı daha hoşgörülü olunmasını istedi, "Ramazan ışıklandırması çok önemli sinyal" dedi

LİNÇ EDİLDİ
İslam'ın Almanya'ya ait olduğu söylemiyle dikkat çeken ve bu nedenle linç kampanyasına maruz kalan eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff, bir röportajında ülkedeki Müslümanlara hoşgörülü olunmasını istedi. Frankfurt ve Köln kentlerindeki ramazan ışıklandırmasını hatırlatan Wulff, ışıklandırmanın 'çok önemli bir sinyal' olduğunu ifade etti.

"ÇOK ÖNEMLİ BİR SİNYAL"

Wulff, "Noel'i kutlamak isteyenler, başkalarının ramazanı kutlamasına izin vermelidir. Milli futbol takımımızın kaptanının Müslüman olduğu, beş bin Müslüman askerin orduda görev yaptığı, ülkemiz ve özgürlüğümüz için hayatlarını riske attığı bir dönemde çok önemli bir sinyal. Göçmenler olmasaydı milli takım Lihtenştayn seviyesinde oynardı. Gerçek bu" diye konuştu.
'İSLAM ALMANYA'NIN PARÇASI'
Kreş ve okullarda Hıristiyan şarkılarının yanında Müslüman şarkılarının da söylenmesini istediğini ifade eden Wullf, "Noel'i her yerde kutlamak istiyoruz. O zaman şu anda ramazanı kutlayanların da hatırlanmasına izin verebiliriz" diye konuştu. Wulff, "İslam artık Almanya'nın bir parçasıdır. Ben de bunu söyledim ve söylüyorum. Milyonlarca Alman Müslüman var" dedi.

Cengiz Parlayan/13.3.2024

 

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın