Müslüman dediler Nazi çıktı

Müslüman dediler Nazi çıktı

Ötayanda,Yunanistan ana muhalefet partisi Syriza'nın yürütme kurulu üyesi, Prof. Antonis

Müslüman dediler,Nazi çıktı!..Fransız tiyatrosu!

MÜSLÜMANLARI KÖTÜLEMEK İÇİN,"ALLAHU AKBAR",DİYEN ŞEYTANLAR,BUNLAR!

"Allahü Ekber!" diyerek polise saldırdığı söylenen saldırgan psikopat bir aşırı sağcı çıktı.

Nice şehrinde yaşanan terör saldırısı Fransa'yı sarstı.

Olaydan kısa süre sonra  Avignon şehrindede, bir saldırı haberi geldi. Şehirde yoldan geçenlere ve devriye gezen polis aracına silah doğrultan bir kişinin vurularak öldürüldüğü bildirildi.

HABER,OLAYI ALMAN VE TÜRK TV.LERİ DE VERDİ
Olay, şehrin,banliyölerindeki Montfavet'te saat 11.15'te yaşandı.

Bir kişi yoldan geçenleri ve o sırada devriye gezen polis aracını elindeki silahla tehdit etti.

Yapılan uyarı ateşine rağmen silahını bırakmayan şahıs polis tarafından vurularak öldürüldü.
Fransız televizyon kanalları saldırganın “Allahü Ekber” dediğini duyurdu.

Birçok yayın kuruluşu bu ifadeyi manşetlere çıkardı. Ancak,savcılık saldırganın psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu ve olayın terör saldırısı olmadığını açıkladı.
İşin daha da ilginç yanı, saldırgan aşırı sağcı örgüt Génération Identitaire'e mensup olduğu ortaya çıktı.

Nice katliamını Müslümanlara nefret kusmak için bahane gören Fransız siyasetçiler gerçek ortaya çıkınca sustu.

Génération Identitaire isimli faşist örgüt,“Avrupa'yı Savun” sloganıyla hareket ediyor.

Generation Identitaire, göçmen karşıtı faaliyetlerinin dışında Avrupa ülkelerinde cami ve Müslüman karşıtı eylemleriyle de gündeme geliyor. Fransız polisi,zaman zaman operasyon yapıyor.

YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI

NİZE'de kilisede yaşanan terör saldırısının detayları açıklandı

Perşembe sabahı bir kiliseye saldıran ve 3 kişiyi bıçakla katleden teröristin kimliği ve saldırı detayları açıklandı

Nice’te kilisede yaşanan terör saldırısının detayları açıklandı

Nice'te Notre Dame kilisesine sabah saatlerinde girip 3 kişiyi katleden terörist hakkında bilgileri Savcı Jean François Ricard paylaştı.
TRÖRİST,TERÖRİTİR.ALLAHIN VERDIĞI CANI,ANCAK O ALIR.
Tunus asıllı olan ve 1999 doğumlu olduğu açıklanan teröristin üzerinden İtalyan Kızıl Haçı tarafından verilen bir kimlik kartı çıktı.

Eylül sonu İtalya'ya geldiği, ardından 9 Ekim'de İtalya Bari'ye ulaştığı öğrenilen teröristin Fransa'ya kaçak şekilde giriş yaptığı açıklandı.
İstihbarat tarafından tanınmayan teröristin saat sabah 6.47'de Nice istas yonuna giriş yaptığı ve kıyafetini değiştirdiği, ardından saat 8.29'da kilise önüne ulaştığı, yaklaşık yarım saat orada kaldığı ve son olarak üç kurbana saldırdığı açıklandı.
Saat 8.57'de 4 polisin müdahale etmesi ile silahla etkisiz hale getirilen ve yaralanan teröristin hastaneye kaldırıldığı, hayati tehlikesinin de devam ettiği öğrenildi.
Üzerinden iki telefon ve 3 bıçak çıkan teröristin, 60 yaşındaki bir kadının boğazını kestiği, 55 yaşında bir kilise görevlisi adamı boğazından yaralayarak öldürdüğü, ve 44 yaşındaki bir kadını bıçaklayarak öldürdüğü açıklandı.
Öte yandan,savcı Jean François Ricard, "Şüphesiz,polislerin müdahalesi daha da dramatik bir sonuç yaşanmasını engelledi" ifadesini kullandı.

KANADA,İNGİLTER;FİLİSTİ'DE DE FRANSA'YA TEPKİ VARDI.

BASINDA FRANSIZ HABERLERİ.

ÖTE YANDA,

YUNANLI PROF. ANTONİS LİAKOS

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a bir tepki de Yunanistan'dan

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a bir tepki de Yunanistan'dan

Yunanistan ana muhalefet partisi Syriza'nın yürütme kurulu üyesi, Prof. Antonis Liakos, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam'a yönelik politikasının saldırgan ve hakaret edici olduğunu belirtti.

Yunanistan ana muhalefet partisi Syriza'nın yürütme kurulu üyesi, Prof. Antonis Liakos, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam'a yönelik politikasının saldır gan ve hakaret edici olduğunu belirtti. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'la ilgili sözlerine tepkiler sürüyor. Macron'a bir tepki de Yunanistan'dan geldi. Yunanistan'da ana muhalefet partisi Syriza'nın Merkezi Yeniden Yapılanma Komitesi Siyasi Konseyi üyesi Profesör Antonis Liakos, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam'a yönelik politikasının saldırgan ve hakaret edici olduğunu ileri süren bir yazı paylaştı.

MACRON'UN İSLAM'A YÖNELİK POLİTİKASI SALDIRGAN

Liakos paylaşımında "Macron'un İslam'a yönelik politikası saldırgan ve hakaret edici. Gezegendeki en kalabalık üç dinden biri olan milyonlarca Müslümana saldırarak, hakaret ederek teröristlere karşı özgürlüğü savunamazsınız. Libya, Sahra altı Müslüman Afrika, Lübnan ve Suriye'deki Fransız politikası ile birleştiğinde, doyumsuz sömürgecinin (zayıf) geri dönüşünü gösteriyor gibi görünüyor" dedi.

Paris.,Atina,İHA,YhA,München/29.10.2020

Yazar Hakkında
0 Yorum
Yorum Yapın